مقدمه

 این حقیقت که مطالعه ی کتاب می تواند اثر قابل ملاحظه ای بر ذهنیت افراد بگذارد، بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده از هر گونه ابزاری، در عین این که می تواند سبب توسعه ی قابلیت های انسانی شخص شود، همچنین می تواند آسیب هایی نیز در پی داشته باشد. بنابراین، انتخاب کتاب مناسب و نحوه ی صحیح مطالعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دانش آموزان به دلیل ظرفیت بالایی که در یادگیری دارند، از قابلیت بسیار بالاتری در توانمندسازی ذهن خود برخوردار هستند. اما نباید فراموش کرد که افراد در دوران کودکی و نوجوانی می توانند بسیار آسیب پذیر باشند. به همین دلیل، نخستین گام، انتخاب روش آموزش صحیح در راستای ایجاد یک ذهن انعطاف پذیر در آنان خواهد بود.

نقش کتاب در ایجاد یک ذهن انعطاف پذیر

ذهن یک دانش آموز، چیزی بیش از یک تابلوی نقاشی یا عکس است!

همان گونه که می دانید، قابلیت هایی همچون هوش و پشتکار، نقش تعیین کننده ای در موفقیت های اجتماعی انسان ها دارد. اما این که چگونه می توان دانش آموزان را متقاعد کرد که در عین داشتن هوش بالا، لازم است تا قابلیت ایستادگی و صبر در برابر مشکلات را نیز داشته باشند، یکی از چالش های تربیتی والدین و مدارس به شمار می رود. نباید فراموش کرد که ذهن یک دانش آموز تابلوی نقاشی یا عکس نیست که به راحتی بتوان به آن برچسبی از تلاش و پشتکار چسباند! با توجه به مطالب پیشین، باید پرسید که راهکار درست چیست؟ راهکار صحیح، استفاده از شیوه های آموزشی است که دانش آموزان را در مسیر ایجاد ذهنی انعطاف پذیر حرکت دهد. در ادامه با توضیحات بیشتری در مورد شیوه های آموزشی صحبت خواهیم کرد.

راهکار نخست : مثبت اندیشی

همه ی ما نیازمند نیروی پیش برنده ای برای حرکت و ادامه ی مسیر هستیم. داشتن ذهنی مثبت اندیش، می تواند انرژی مورد نیاز برای ایستادگی و صبر در برابر مشکلات پیش رو را فراهم کند. یکی از مهم ترین ویژگی های ذهن مثبت اندیش، وجود دانش کافی است. وجود دانش کافی سبب می شود تا افراد سازش بیشتری با شرایط داشته باشند. بهترین روش برای کسب اطلاعات، مطالعه ی مستمر کتاب با موضوعات متنوع است.

انسان دارای یک ذهن انعطاف پذیر

راهکار دوم: داشتن استراتژی عملکردی با بهره گیری از کتاب و مطالعه ی آن

وجود برنامه ریزی فرآیندمحور می تواند با ایجاد نظم درست، سبب بهبود مستمر در زندگی افراد شود. یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق، برخورداری از یک راهبرد پیشرو و روند حرکتی رو به جلو است. مهم ترین عامل برای بهره مندی از این روند در زندگی، کسب اطلاعات از محیط و جامعه ی پیرامون است. بنابراین، وجود مطالعه ی مستمر و هدفمند امری ضروری است. 

راهکار سوم: ایجاد روابط بر پایه ی اعتماد

یافتن روابط مطمئن می تواند اعتماد به نفس افراد را برای پذیرش و انجام امور فردی و اجتماعی شان افزایش دهد. به باور پژوهشگران، توسعه ی روابط پایدار و بر پایه ی اعتماد، به عنوان مهم ترین عامل ایجاد یک ذهن انعطاف پذیر، مطرح می باشد. 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش

ایجاد ذهن انعطاف پذیر در دانش آموز امکان پذیر نخواهد بود مگر این که والدین و اولیای مدارس از دانش کافی در زمینه ی کاربرد روش های درست تربیتی برخوردار باشند. بنابراین، مطالعه ی کتاب یکی از ملزومات اصلی والدین و معلمان به شمار می رود. در همین راستا، وبسایت انتشارات پرنیان اندیش اقدام به تهیه و عرضه ی کتاب های آموزشی در زمینه ی تربیت کودکان و نوجوانان کرده است. به منظور سهولت دسترسی و بهره برداری علاقه مندان، کتب موجود در این فروشگاه خرید آنلاین کتاب، در قالب نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار، در کنار کتاب الکترونیکی، به همراه کتاب صوتی و چندرسانه ای به فروش می رسد.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.