مقدمه

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کتاب، وجود مجموعه ای از اطلاعات معتبر است که می تواند راهنمای کارآمدی برای همه ی سنین باشد. افراد در سنین کودکی و نوجوانی علاقه ی وافری به تعامل با محیط اطراف دارند. فضای مجازی به دلیل گستردگی و قدرت پوشش دهندگی بالای خود جذابیت صد چندانی برای نوجوانان دارد. در حقیقت، دور کردن کودک و نوجوان از این فضا، نتیجه ای جز کمبود های اجتماعی و شخصیتی در پی نخواهد داشت. بنابراین، بهترین راهکار کمک به آنان در راستای کشف حقیقت و برترین ابزار تمایز درست و غلط در فضای مجازی است.

تاثیر فضای مجازی

اهمیت آموزش سواد خبری به دانش آموزان

به طور معمول، دانش آموزان وابستگی شدیدی به گوشی های همراه خود و به تبع آن فضای مجازی دارند. مهم ترین چالش در این وابستگی، ورود حجم عظیمی از داده ها و اطلاعات مختلف به ذهن و زندگی کودکان و نوجوانان است. در حقیقت، دانش آموزان با ورود به فضای مجازی، به سرعت وارد فضای وسیعی از دیده ها و شنیده های مختلف می شوند. در بسیاری از موارد، اطلاعات موجود در فضای مجازی به دلیل فاصله داشتن از واقعیت های دنیای مادی و مناسبات انسانی، جذابیتی دو چندان برای انسان ها دارد؛ چرا که انسان به خودی خود در پی کشف ناشناخته ها است. همین موضوع می تواند زمینه ساز ایجاد آسیب در دانش آموزان شود. راهکار کارآمد در این زمینه، افزایش سواد رسانه ای نوجوانان به شکلی است که در برخورد با این فضا، کمترین اثرپذیری را داشته باشند. 

نقش کتاب در بازیابی اطلاعات توسط دانش آموزان

مصرف کننده بودن از هر جنبه ای می تواند سبب ایجاد وابستگی روحی و جسمی شود. بنابراین، افرادی که در سطح جامعه تنها مصرف کننده ی اطلاعات هستند، هیچ گاه نمی توانند مسیر موفقیت را طی کنند. با توجه به این که فضای مجازی حاوی انبوهی از اطلاعات مختلف است و دور نگه داشتن دانش آموزان از آن اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، راهکار کارآمد در راستای کاهش آسیب های فضای مجازی، افزایش مهارت دانش آموزان به منظور توانمند ساختن آنان در امر بازیابی اطلاعات است. بازیابی اطلاعات به معنای تشخیص داده های صحیح از غلط است. یکی از روش های افزایش مهارت در این زمینه، ایجاد عادت به مطالعه ی کتاب است. همان گونه که در مطالب پیشین اشاره شد، کتاب ها منبعی از اطلاعات معتبر هستند که گاه حاصل تجربیات سالیان سال تلاش افراد موفق می باشد. از این رو، بهره گیری از این منابع معتبر، یکی از روش های کسب مهارت در حیطه ی بازیابی اطلاعات نزد دانش آموزان به شمار می رود.

افزایش توانایی دانش آموزان در برخورد با فضای مجازی 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش

یکی از چالش های والدین و اولیای مدارس، اتخاذ راهکارهای کاهش اثرپذیری و به تبع آن، کاهش آسیب های ناشی از فضای مجازی بر دانش آموزان است. با توجه به گستردگی رسانه های اجتماعی، بهترین راهکار، توانمند ساختن دانش آموزان در راستای تفکیک اطلاعات درست از غلط است. بدون شک، این قابلیت تنها با افزایش اطلاعات، یا به بیان دیگر، افزایش سواد رسانه ای آنان امکان پذیر خواهد بود. در همین راستا، وبسایت اینترنتی انتشارات پرنیان اندیش در تلاشی گسترده اقدام به تهیه و عرضه ی کتب در زمینه های مختلف کرده است. با توجه به اهمیت سهولت دسترسی به انواع محصولات فرهنگی، کتاب های موجود در این فروشگاه خرید آنلاین کتاب شامل انواع نسخه ی چاپی و فیزیکی، همچنین آثار صوتی و چندرسانه ای به همراه کتاب الکترونیکی است.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.