مقدمه

کتاب به عنوان ابزاری پویا می تواند اثر قابل توجهی بر رشد ذهنی کودکان و نوجوانان داشته باشد. یکی از نکاتی که می بایست به آن توجه داشت، انتخاب کتاب مناسب برای سنین مختلف است. کودکان علاوه بر این که در سنین مختلف نیازهای آموزشی گوناگونی دارند، در عین حال، قابلیت مغزی آن ها نیز متفاوت است. سن 2 تا 7 سالگی یکی از حساس ترین روزهای حیات کودک در راستای رشد و تکامل مغزی وی است.

یکی از نکات جالب در زمینه ی رشد مغزی کودکان این است که مغز آنان در دوره های بحرانی رشد جسمی و فکری شان تکامل پیدا می کند.

روش آموزشی صحیح

سن 2 تا 7 سالگی دوره ای حساس در رشد کودکان

یکی از نکات جالب در زمینه ی رشد مغزی کودکان این است که مغز آنان در دوره های بحرانی رشد جسمی و فکری شان تکامل پیدا می کند. طبق مطالعات انجام شده، دوره ی طلایی این جهش های رشد در سن 2 و 7 سالگی می باشد. همان گونه که به آن اشاره شد، نخستین جهش در 2 سالگی است. در این سن اتصالات میان سلول های مغزی که سیناپس نامیده می شود، افزایش چشمگیری پیدا می کند؛ به گونه ای که میزان سیناپس های مغزی کودک دو ساله نزدیک به دو برابر یک انسان بزرگسال است. بنابراین، کودک در این سن قابلیت بسیار بالایی برای یادگیری دارد. جهش دوم در سن 7 سالگی است. این سن فرصتی عالی برای بروز استعدادهای نهفته ی کودک است. بنابراین، استفاده از یک روش آموزشی جامع و صحیح، از نقشی حیاتی در موفقیت های آتی زندگی کودک برخوردار است.

افزایش علاقه به امر یادگیری نزد کودک  

یکی از نکات قابل توجه در زمینه ی آموزش به کودکان این است که شخص کودک به جای تمرکز بر هدف یادگیری، از فرآیند آن لذت می برد. وجود لذت می تواند عملکرد سلول های مغزی را نیز ارتقا دهد. بنابراین، استفاده از ابزارهای یادگیری به نحوی که بتواند این خواسته ی کودک را برآورده کند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ارتقای هوش هیجانی، یکی از فاکتورهایی است که می تواند سبب رشد قابلیت های بین فردی نظیر بروز احساسات، مهربانی، همدلی و کار گروهی شود. بنابراین، استفاده از ابزارهایی مانند کتاب، نباید سبب سرکوب هوش هیجانی در کودک شود. فراموش نکنیم که وجود توانایی بالا در یادگیری به منزله ی آموزش سریع و هدفمند نیست. بنابراین، توصیه می شود در این سنین، تمرکز والدین و آموزگاران بیشتر بر توسعه ی یادگیری باشد، نه عمق آن!

یکی از نکات قابل توجه در زمینه ی آموزش به کودکان این است که شخص کودک به جای تمرکز بر هدف یادگیری، از فرآیند آن لذت می برد.

یادگیری در سنین 2 تا 7 سالگی

استفاده از کتاب در راستای پرورش فکری و رشد مغزی کودکان

با توجه به مطالب پیشین، استفاده از ابزارهایی همچون کتاب، می بایست به نحوی باشد که علاوه بر ایجاد فرآیند صحیح یادگیری و آموزش مناسب در کودکان، همچنین با ایجاد حس لذت سبب تکامل رشد مغزی در آنان شود. یکی از راهکارهای کاربردی و اثربخش، استفاده از طیف وسیعی از کتاب های گوناگون با موضوعات متنوع است؛ زیرا کودک در این سن نیازمند وسعت حوزه ی یادگیری است. 

خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی وبگاه انتشارات پرنیان اندیش

با توجه به نیازی که کودک در سنین مختلف دوره ی عمر خود به انواع کتاب ها دارد، یکی از چالش های جدی نزد والدین و مدارس، یافتن یک ناشر معتبر برای خرید کتاب می باشد. فروشگاه اینترنتی وبسایت انتشارات پرنیان اندیش، معتبرترین و جذاب ترین وبگاه تهیه و عرضه کتاب های گوناگون با موضوعات متنوع است. یکی از ویژگی های بارز این فروشگاه، وجود انواع کتاب صوتی، همچنین کتاب الکترونیکی به همراه نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار است.


بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.