مقدمه

بی تردید مطالعه ی کتاب یکی از راهکارهای اثربخش در افزایش توانایی یادگیری افراد جامعه، به ویژه دانش آموزان به شمار می رود. اما یکی از نکات قابل توجه در این زمینه، استفاده از این ابزار به نحوی می باشد که سبب ارتقای عملکرد مغزی و سواد دانش آموزان شود. بنابراین، می توان نتیجه گرفت که ایجاد علاقه برای مطالعه ی کتاب های مناسب، یکی از مسئولیت های خطیر مدارس و معلمان می باشد. در این مقاله، به صورت مختصر پیرامون نحوه ی ایجاد علاقه به مطالعه نزد دانش آموزان و اثر آن بر افزایش قابلیت های مغزی آنان صحبت خواهیم کرد.

نقش مدرسه در یادگیری دانش آموزان 

ایجاد انگیزه برای مطالعه ی کتاب

به عنوان گام نخست، ضروری است در دانش آموزان انگیزه ی بالایی برای کتابخوانی ایجاد کرد. وجود انگیزه سبب ترشح هورمون های شادی آور در مغز می شود که نتیجه ی آن افزایش علاقه به انجام کار است. وجود قفسه هایی مملو از کتاب های مختلف می تواند برای همه ی دانش آموزان جذاب باشد. یافتن کتاب هایی که متناسب با علاقه ی دانش آموزان باشد، سبب ایجاد حس همذات پنداری خواهد شد. همچنین وجود تنوع در کتاب ها می تواند نقش مهمی در شناسایی استعدادهای ذاتی دانش آموزان داشته باشد. 

رابطه ی اثربخش معلم با دانش آموز

یکی از اثرگذارترین افراد در زندگی دانش آموزان، معلمان هستند. بنابراین، وجود رابطه ی اثربخش میان معلم و دانش آموز نقش تعیین کننده ای در آینده ی تحصیلی شخص دارد. به همین دلیل، توصیه می شود تا معلم ها جلسات انفرادی با دانش آموزان داشته باشند. برگزاری این جلسات سبب کشف استعدادهای نهفته ی دانش آموزان می شود.

مطالعه ی گروهی دانش آموزان

به طور کلی فعالیت های گروهی نسبت به کارهای انفرادی اثر عمیق تری بر یادگیری افراد دارد. خواندن کتاب در قالب گروه های کوچک، به دانش آموزان امکان آشنایی با موضوعات مختلف را می دهد. همچنین با بهره گیری از روش مطالعه ی گروهی، افراد می توانند قابلیت خواندن را در خود تقویت کنند. قرار گرفتن در چهارچوب فعالیت های گروهی، قابلیت های دانش آموزان را برای برقراری ارتباط اثربخش افزایش می دهد. ایجاد ارتباط اثرگذار نقش تعیین کننده ای در کسب موفقیت های شغلی دارد.

ایجاد علاقه در دانش آموزان

ایجاد ارتباط اثربخش با محیط پیرامون

مطالعه به عنوان یک ابزار قدرتمند، هنگامی اثر گذار خواهد بود که سبب ایجاد درک درستی از محیط و جامعه در دانش آموز شود. بنابراین، چنانچه شخصی دید اولیه ای نسبت به محیط پیرامونش نداشته باشد، ایجاد علاقه برای کتابخوانی، نمی تواند به صورت مستمر در او باقی بماند. به همین دلیل، چنانچه مدرسه ها در قالب گردش های گروهی و علمی، دانش آموزان را با محیط و جامعه آشنا کنند، نقش بسیار سازنده ای در این زمینه ایفا خواهند نمود.

کلام آخر

یافتن کتاب با موضوعات متنوع، نگرانی اصلی اولیای مدارس و والدین دانش آموزان است. به طور معمول، برای علاقه مندان مطالعه، والدین و دانش آموزان دشوار است ناشری را بیابند که هم آثارش دارای تنوع موضوعی باشد، هم هزینه ی مقرون به صرفه ای در مقابل آثارش دریافت کند، هم کیفیت آثارش در بالاترین سطح ممکن باشد و هم آثارش دارای تاییدیه از مراکز معتبری نظیر معاونت پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش باشد. در حال حاضر، معتبرترین وبسایت انتشاراتی و فروش آنلاین اینترنتی در حوزه ی نشر و آثار فرهنگی در گستره ی زبان پارسی، وبگاه نشر پرنیان اندیش است که همزمان همه ی ویژگی های مورد اشاره ی فوق را داشته و مزیت های بی رقیبی به مخاطبین خود ارائه می نماید. وجود قابلیت خرید آنلاین در این فروشگاه از سراسر جهان، سبب شده تا مدارس، والدین و دانش آموزان به آسانی بتوانند نیاز های درسی، علمی و پژوهشی خود را در قالب انواع کتاب صوتی، همچنین کتاب الکترونیکی را در کنار نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار خریداری و در کمترین زمان ممکن دریافت نمایند.

انتشارات پرنیان اندیش همواره بالاترین استانداردهای کیفی را در کارهای منتشر شده ی خود لحاظ می نماید و آثار انتشار یافته توسط این نشر، از لحاظ کیفیت محتوا، ویرایش و تولید آثار، کم نظیر است. این ویژگی به دلیل اهمیت، احترام و ارزش بالایی است که همواره مدیریت این مجموعه ی انتشاراتی برای شعور، آگاهی، سلیقه، هزینه و وقت مخاطبین خود مد نظر داشته و هیچ گاه کیفیت آثار تقدیمی به علاقه مندان کتاب را فدای هیچ چیز نمی کند.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.