مقدمه

تاکنون کمتر به این موضوع پرداخته شده که کتاب به عنوان یک ابزار کارآمد، می تواند در بهبود کیفیت و ارتقای سطح زندگی و همچنین سلامتی افراد، نقش مهمی داشته باشد. در بعضی موارد، بهانه ی بسیاری از افراد برای عدم مطالعه ی کتاب، ملال آور بودن آن است. این گفته در حالی است که مطالعه، علاوه بر این که می تواند اطلاعات افراد را در زمینه های مختلف افزایش دهد، همچنین با ارتقای عملکردهای مغزی، سبب بهبود کیفیت زندگی نیز خواهد شد. در ادامه، با جزئیات بیشتر پیرامون مزایای مطالعه ی کتاب صحبت خواهیم کرد.

مزایای مطالعه ی مستمر 

نقش کتاب در کاهش استرس های روزمره

فرقی نمی کند که به مطالعه ی کتاب های داستانی علاقه مند هستید و یا به مطالعه ی مقالات! در فرآیند مطالعه، مغز انسان همواره در حال دریافت، پردازش و تحلیل اطلاعات است. اما این، همه ی ماجرا نیست. انسان ها به لحاظ روحی در هنگام برخورد با چالش های اجتماعی، دچار تنش های روانی می شوند. قرار گرفتن در بطن شخصیت های داستان ها و نیز مستندات مندرج در مقالات، می تواند به سرعت سبب تخلیه ی هیجانات منفی ذهن شود. بنابراین، مطالعه می تواند به عنوان راهکاری اثربخش و در دسترس، سبب کاهش استرس و تنش های روزمره شود. 

برخورداری از دایره ی وسیع واژگانی

هنگامی که شخص به مطالعه می پردازد، در حقیقت در حال سخن گفتن به زبان شخصیت های مختلف است. این موضوع سبب می شود تا مغز فرد ناخودآگاه با حجم وسیعی از لغات و واژگان گوناگون برخورد کرده و با آن آشنا شود. باید بدانید که یکی از مهم ترین عوامل ارتباطی، انتخاب کلمات با ترتیبی است که بیشترین اثربخشی را بر مخاطبین داشته باشد. به همین منظور، سازمان ها در انتخاب و گزینش نیروی انسانی مورد نیاز خود، به نحوه ی سخن گفتن آن ها توجه می کنند. مطالعه به هر شکل که باشد، می تواند به صورت مستمر، دایره ی واژگانی افراد و به ویژه کودکان را افزایش دهد.

انتخاب کتاب های متنوع

نقش مطالعه ی کتاب در پرورش قابلیت های ذهنی مضاعف

کتاب های گوناگون حاوی شخصیت ها و داستان هایی هستند که می توانند ذهن افراد را درگیر کنند. همین موضوع است که سبب می شود تا هنگام مطالعه، با شخصیت های موجود در داستان ها ارتباط برقرار کنیم. تلاش برای درک احساسات گوناگون، نقش قابل توجهی در پرورش هوش هیجانی انسان دارد. هوش هیجانی سبب تقویت قسمت هایی از مغز انسان می شود که مرتبط با شناخت و درک افراد در محیط پیرامون است. تفاوتی نمی کند که مدیر و یا کارشناس یک سازمان باشید؛ قابلیت هوش هیجانی، از شما شخصیتی اثرگذار و موفق خواهد ساخت زیرا به آسانی می توانید، افراد پیرامون خود را شناخته و با آن ها ارتباط برقرار کنید. 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبسایت انتشارات پرنیان اندیش

یافتن کتاب های مختلف یکی از چالش های افراد برای انجام مستمر مطالعه است. افرادی که عادت به مطالعه دارند، نیازمند منبعی هستند که بتوانند کتب مورد نیاز خود را با کیفیت و قیمت بی رقیب تهیه  کنند. در همین راستا، فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش، اقدام به تهیه و عرضه ی کتاب با موضوعات متنوع کرده است. یکی از ویژگی های بارز این فروشگاه اینترنتی، امکان خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی به صورت کتاب صوتی و چندرسانه ای، همچنین نسخه ی چاپی و فیزیکی، در کنار کتاب الکترونیکی می باشد. بنابراین، افراد با توجه به شرایط زندگی و محیط اجتماعی خود می توانند از مزایای مطالعه ی کتاب های ارزشمند بهره مند شوند.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.