مقدمه

عادت به مطالعه ی کتاب می تواند در زندگی هر کس معجزه کند. جالب است بدانید که افراد موفق همواره بخش قابل توجهی از زمان بیداری و فعالیت خود را در طول عمر، صرف مطالعه و تفکر می کنند. اما با وجود مزایای متعددی که در امر مطالعه وجود دارد، بسیاری از افراد تمایلی به آن ندارند. به طور معمول، نبود زمان کافی، مشغله های فکری و کاری مهم ترین بهانه هایی است که اکثر افراد برای عدم مطالعه ی مستمر بیان می کنند. در این مقاله سعی خواهیم داشت تا با ارائه ی راهکارهایی کاربردی، مطالعه را به عنوان عادتی پسندیده و لازم در زندگی روزمره جاری کنیم.

عادت به مطالعه ی کتاب

برنامه ریزی برای اقداماتی کوچک و انجام پذیر

نگاه بسیاری از ما به مطالعه ی کتاب خیال پردازانه بوده و با واقعیات زندگی همخوانی ندارد. برای مثال، همواره به این موضوع فکر می کنیم که به صورت هفتگی باید کتابی را مطالعه و تمام کنیم. وجود هدف های بزرگ در صورتی که محقق نشوند، در بسیاری از موارد، به عکس سبب دلسردی افراد از ادامه ی مسیر می شود. بنابراین، اگر برنامه دارید که هفته ای یک کتاب مطالعه کنید، چنانچه در هفته ی نخست موفق به انجام مطالعه نشوید، بی تردید دچار دلسردی خواهید شد. با توجه به این موضوع، راهکار درست چه می تواند باشد؟

روش درست، انتخاب هدف های کوچک و در دسترس است. برای مثال، می توانید چنین برنامه ریزی کنید که روزانه 10 تا 20 صفحه مطالعه کنید. با توجه به این که این مقدار مطالعه چیزی در حدود 20 تا 30 دقیقه زمان خواهد گرفت، پس به راحتی قابل انجام است. بدین ترتیب طبق قانون اثر مرکب، در طولانی مدت متوجه خواهید شد که ترکیب اثرگذاری ناشی از دستیابی به همین هدف های کوتاه مدت و کوچک، به راحتی توانسته عادت بزرگ و باورنکردنی مطالعه ی مستمر را در شما نهادینه کند.

استفاده از کتاب های متنوع

مطالعه ی کتاب را به یک تفریح جذاب تبدیل کنید

همه ی ما علاقه ی بسیار زیادی به خواندن مطالب در شبکه های اجتماعی داریم. این علاقه تا جایی است که به صورت روزانه و حتی در هنگام قرار گرفتن در دوران اوج مشغله های کاری نیز مطالب موجود در آن ها را رصد می کنیم. شاید مهم ترین دلیل این علاقه، جذابیت و تنوع بالای مطالب و محتواهای موجود در این شبکه ها باشد. مغز انسان بر اساس قانون اهرم رنج و لذت، به خودی خود به دنبال نکات مفرح و شادی آور می باشد؛ یعنی همواره در پی فرار از چیزهایی است که برای مغز رنج آور بوده و متمایل به حرکت در مسیری است که برای مغز لذت بخش به نظر می رسد. بنابراین، سوال اینجاست که چرا نباید از این خصوصیت برای ایجاد عادت مطالعه استفاده نکنیم؟

روش درست این است که نخست به علاقه ی خود در هنگام خرید هر کتاب توجه کنیم. به عنوان خریدار کتاب، می توانید فهرستی از موضوعات مورد علاقه ی خویش تهیه کنید. سپس بر همان اساس به دنبال تهیه کتاب و مطالعه ی آن باشید. توصیه می شود در آغاز از موضوعات داستانی و رمان شروع کنید. چرا که شخصیت پردازی در رمان ها می تواند برای هر کس جذابیتی دو چندان داشته باشد. 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبگاه انتشارات پرنیان اندیش

یکی از بهانه های رایجی که برای دوری گزیدن از مطالعه ی مستمر وجود دارد، عدم دسترسی آسان به کتب در حوزه های گوناگون است. بسیاری از ما به دلایلی همچون مشغله های کاری، فرصت و حوصله ی جستجو برای یافتن کتاب های دلخواه خود را نداریم. در همین راستا و برای حل مسئله، وبسایت نشر پرنیان اندیش، نسبت به تولید و عرضه ی گسترده کتب متنوع، بسیار با کیفیت و ارزشمند، در قالب فروشگاه اینترنتی کتاب اقدام نموده است. خریداران گرامی می توانند با خرید آنلاین کتاب های موجود در این فروشگاه، به صورت کتاب صوتی، به همراه کتاب الکترونیکی، همچنین نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار، آشنایی و انس مضاعفی با کتاب پیدا کنند. کیفیت کتاب های این انتشارات، به راستی تعریف جدیدی از کتاب را برای علاقه مندان مطالعه به ارمغان خواهد آورد.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.