مقدمه

کودکان به دلیل دارا بودن ذهنی آزاد و باز، قابلیت بالایی برای یادگیری دارند. به همین دلیل، بسیاری از کارشناسان آموزشی بهترین سن آموزش زبان دوم را سنین کودکی می دانند. به طور کلی، مغز انسان ظرفیت بالایی برای کسب توانایی های مختلف دارد. در بسیاری از موارد، ظرفیت مغز در حالت بالقوه بالایی قرار دارد و برای تبدیل حداکثری آن به صورت بالفعل، نیاز به محرک هایی هست. محرک ها می توانند انواع گوناگونی از وسایل بازی گرفته تا ابزارهای آموزشی، متغیر باشد. یکی از ابزارهای کارآمد که در ایران بسیار مورد توجه والدین و محیط های آموزشی قرار دارد، آموزش زبان انگلیسی است. 

یکی از ابزارهای کارآمد که در ایران بسیار مورد توجه والدین و محیط های آموزشی قرار دارد، آموزش زبان انگلیسی است.

استفاده از روش های آموزشی صحیح

تاثیر زبان انگلیسی در ارتقای قابلیت های مغزی کودکان

با وجود این که مغز کودکان قابلیت های پردازشی بالایی دارد، اما تا زمانی که ارتباطات بین سلولی های عصبی در مغز به صورتی اثربخش برقرار نشود، قابلیت ها به حالت بالفعل تبدیل نمی شود. ایجاد پیوندهای گسترده ی عصبی بین سلول های مغزی، سبب می شود تا تبادل اطلاعات با سرعت بسیار بالاتری صورت گیرد. افزایش تبادل اطلاعات به معنای ایجاد ارتباط کارآمد و هدفمند با محیط اطراف است. آموزش زبان انگلیسی در دوران کودکی یکی از ابزارهای کارآمد به شمار می رود که راه را برای ایجاد ارتباط میان سلول های عصبی هموار می کند. آموزش زبان همراه است با ورود کلمات و لغات جدید، که این موضوع سبب به چالش کشیدن توانایی ها در سلول های عصبی شده و در نهایت به افزایش آزادسازی انتقال دهنده های عصبی منجر خواهد شد. از نظر علمی، افزایش انتقال دهنده های عصبی، به معنای افزایش بهره وری سلول های مغزی می باشد. 

استفاده از روش های صحیح جهت آموزش زبان انگلیسی به کودکان

یکی از نکات قابل توجه که والدین می بایست به آن توجه داشته باشند، استفاده از روش های صحیح آموزشی است. بنابراین، والدین پیش از آن که به دنبال قرار دادن فرزندانشان در سطوح مختلف آموزش زبان باشند، می بایست خودشان نیز با روش های اثربخش آموزش زبان انگلیسی تا اندازه ای آشنایی داشته باشند. وجود رفتارهای کنترل محور که بر پایه ی اجبارهای آزاردهنده باشد، نه تنها در آموزش زبان انگلیسی نزد کودکان پیشرفتی ایجاد نخواهد کرد، همچنین سبب کاهش علاقه ی کودک به موضوع آموزش و یادگیری نیز خواهد شد. نباید فراموش کرد که کودک در مرحله ی نخست، به عنوان یک انسان، دارای نیازهای انسانی و کسب قدرت اختیار است. بنابراین، وجود هرگونه اجبار و رفتارهای خشونت آمیز، تنها سبب آسیب رساندن به بعد انسانی در آنان خواهد شد. راهکار صحیح، جستجوی مستمر برای پیدا کردن روش های آموزشی مدرن بر پایه ی علم روانشناسی می باشد.

وجود هرگونه اجبار و رفتارهای خشونت آمیز، تنها سبب آسیب رساندن به بعد انسانی در آنان خواهد شد.

آموزش زبان انگلیسی

کلام آخر

کودکان صرف نظر از تفاوت های فرهنگی و خانوادگی شان در یک اصل مشترک هستند و آن، نیاز به وجود نشاط و شادی در زندگی می باشد. استفاده از هرگونه روش آموزشی نباید سبب کاهش این حس در کودکان شود. بنابراین، والدین در آغاز باید روش های آموزشی صحیح را فرا بگیرند. مطالعه ی کتاب های آموزشی می تواند اطلاعات پایه ای را در اختیار آنان قرار دهد. وجود درگیری های کاری در دنیای امروز کمتر فرصت مطالعه را برای والدین و در نتیجه فرزندان آن ها فراهم می کند. فروشگاه اینترنتی وبسایت نشر پرنیان اندیش معتبرترین مرجع خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی در گستره ی زبان پارسی به شمار می رود. در وبگاه انتشارات پرنیان اندیش با خرید کتاب های الکترونیکی در کنار بهره گیری از کتاب صوتی، همچنین مطالعه ی نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار، می توان به آسانی، با دسترسی سریع و هزینه ای معقول، گزینه های بسیار ارزشمندی خریداری نمود.


بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.