مقدمه  

بی تردید مطالعه ی کتاب می تواند دید و نگاه افراد را به واقعیات پیرامون تغییر دهد. به طور کلی، فرآیند تغییرات آدمی در جهان می تواند هم به سمت ارتقا و بهبود باشد و هم به سمت نزول پیش برود. آن چه که نقش تعیین کننده ای در ارتقا یا نزول افراد دارد، استفاده از ابزارهای مناسب جهت ایجاد تغییر می باشد. بدون شک، مطالعه و کسب اطلاعات درست یکی از ابزارهای کاربردی در راستای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی هر شخص است. قرآن به عنوان جامع ترین کتاب آسمانی برای انسان ها، حاوی نکاتی ارزشمند در راستای تغییر و ارتقای سطح فکر و زندگی همه ی انسان ها به شمار می رود. اما بهره مند شدن از این ابزار قدرتمند، بدون شک نیازمند منابعی برای درک آیات و نشانه های موجود در آن است. در همین سیاق، علمای دینی اقدام به تدوین و جمع آوری کتب تفسیری کرده اند.

آیات الهی

اهمیت توجه به نشانه های الهی در آیات قرآن

 یکی از نکات قابل توجه که در قرآن در آیات متعددی به آن پرداخته شده، توجه به نشانه های الهی برای درک حقایق آفرینش است. خداوند با علم کامل به محدودیت های فهم و درک انسان ها، با استفاده از مثال های مختلفی از نشانه های آفرینش، انسان ها را به سمت مسیر الهی راهنمایی کرده است. به طور کلی، آن چه که در زندگی انسان ها نقش تعیین کننده ای در انتخاب مسیرشان دارد، دیده ها و شنیده ها از محیط پیرامون و جامعه است. به همین منظور، قرآن در آیات متعددی با مثال های خود از نمادهای محیط پیرامون انسان ها، تلاش کرده تا آن ها را با ذات آفرینش و حقیقت هدایت الهی آشنا کند. به طوری که در آیات مختلفی تاکید بر این مطلب دارد که همه ی آنچه در اطراف و در خدمت شماست، تنها ابزاری برای هدایت و نشانه هایی برای افزایش ایمان شما می باشد. بنابراین، بهره مند شدن از آیات قرآن می تواند هر انسانی را در مسیر سعادت مورد هدایت قرار دهد.

جلد 9 تفسیر المیزان

استفاده از کتاب تفسیر المیزان، جلد 9 - تفسیر آیات 158 تا 176 سوره ی مبارکه ی بقره

منابع تفسیری نظیر کتاب های تفسیر المیزان می تواند ابزارهای مناسبی برای درک نکات ارزشمند قرآن باشد. با توجه به این که قرآن در آیات خود به اهمیت تفکر و درک عاقلانه پرداخته، استفاده از منابع تفسیری معتبر، می تواند مسیر را برای تفکر در آیات و درک آن ها هموار کند. با توجه به این که کتب تفسیر المیزان دارای حجم بالایی بوده و از نگارشی قدیمی و بدون شرح و ویرایش بهره می برده، مطالعه و حمل و نقل آن برای بسیاری از علاقه مندان چالش برانگیز بوده است. در همین راستا، فروشگاه اینترنتی وبسایت انتشارات پرنیان اندیش اقدام به انتشار و فروش کتاب های کم حجم تفسیر المیزان با ویرایش و شرح کامل کرده است. جلد 9 تفسیر المیزان حاوی نکات ارزشمندی از آیات 158 تا 176 سوره ی مبارکه ی بقره است. 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش

زمان در دنیای امروز یکی از عوامل تعیین کننده برای انتخاب روش دریافت خدمات است. همه ی ما همواره به دنبال مسیرها و یا ابزارهایی هستیم که در کوتاهترین زمان بتوانیم به مقصد خود برسیم. خرید آنلاین کتاب نیز یکی از ابزارهای مناسب در جهت تهیه کتب با موضوعات دلخواه می باشد. فروشگاه اینترنتی وبسایت نشر پرنیان اندیش به عنوان معتبرترین فروشگاه اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی، نسبت به فروش آنلاین کتاب با موضوعات متنوع است. کتب موجود در این وبگاه، در قالب کتاب صوتی و چندرسانه ای، به همراه نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار، در کنار کتاب الکترونیکی در دسترس علاقه مندان قرار دارد.