مقدمه

فرآیند انتشار کتاب نسبت به گذشته دچار تغییر و تحولات بسیار چشمگیری شده است. یکی از تغییراتی که دارای جنبه های متعدد فرهنگی و اجتماعی است، گرایش ناشران به انتشار کتاب های داستانی می باشد. کتاب های داستانی به دلیل جذابیت بالاتر برای مخاطب، فروش بالاتری نیز دارند. همین موضوع علاقه ی ناشران را به آن ها افزایش داده است. به طور کلی، حوزه ی نشر از عوامل مختلفی اثر می پذیرد. اما موضوع نگران کننده این است که اکثر عوامل اثرگذار و نقش آفرین، دغدغه ی رشد فرهنگی جامعه را نداشته و در بسیاری از موارد، هدفشان تنها کسب درآمد بیشتر و به هر طریق ممکن است. در ادامه، پیرامون این عوامل اثرگذار، با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.

اکثر عوامل اثرگذار و نقش آفرین، دغدغه ی رشد فرهنگی جامعه را نداشته و در بسیاری از موارد، هدفشان تنها کسب درآمد بیشتر و به هر طریق ممکن است.

انتشار کتاب و عوامل اثرگذار بر آن

کسب درآمد بالاتر از انتشار کتاب

همان طور که در مطالب پیشین نیز اشاره شد، یکی از عواملی که سبب شده تا گرایش ناشران به انتشار کتاب های غیر داستانی کاهش پیدا کند، کسب درآمد بالاتر از انتشار کتاب های داستانی است. البته این موضوع سبب گردیده تا نویسندگان، به سهم خود، دست به انتشار کتاب های غیر داستانی بزنند. اما اگر بخواهیم واقع بین باشیم، این موضوع منجر شده که تنوع آثار برای خوانندگان کاهش پیدا کند. خوانندگانی که نیازمند مطالعه ی موضوعات غیر داستانی هستند، با چالش کمبود و یا نبود کتب معتبر روبرو شده اند. چیزی که در طولانی مدت قابل انتظار خواهد بود، تغییرات گسترده ی فرهنگی در جامعه است. بنابراین، عامل کسب درآمد به صورت محسوسی بر ویژگی های شخصیتی و فرهنگی مخاطبین کتاب اثرگذار خواهد شد.

گرایش به فضای الکترونیکی و دنیای دیجیتال برای انتشار کتاب

در یک دهه ی اخیر ابزارهای الکترونیکی اثر قابل توجهی بر زندگی انسان گذاشته است. به هر ترتیب، استفاده از هر ابزاری در کنار مزایا، می تواند معایبی هم داشته و آسیب رسان نیز باشد. حوزه ی انتشارات نیز از دنیای الکترونیکی اثرپذیر بوده است. از جنبه های مثبت این فضا، سهولت دسترسی به موضوعات مورد نیاز خوانندگان و کاهش اتلاف زمان جستجوی کتاب مورد نظر است. در دنیای امروز، افراد همانند سابق نیازی به مراجعات حضوری نداشته و در محیط کاری و یا خانواده می توانند به آسانی جستجو کرده و نیاز خود به کتاب ها را برطرف کنند. اما ورود شبکه های الکترونیکی به فضای نشر کتاب دارای جنبه های منفی نیز بوده است. حقیقت این است که در دنیای امروز، افراد می بایست مهارت بالایی در تشخیص منابع معتبر از انواع غیر معتبر داشته باشند. فراموش نکنیم که مطالب غلط ممکن است دارای ظاهری جذاب و فریبنده باشد.

مهم ترین نیاز خوانندگان، وجود منبع انتشاراتی معتبر است.

استفاده از منبع انتشاراتی معتبر 

استفاده از منابع معتبر انتشاراتی جهت تهیه کتاب

با توجه به مطالب گفته شده، می توان چنین استنباط کرد که مهم ترین نیاز خوانندگان، وجود منبع انتشاراتی معتبر است. چرا که بسیاری از ما با توجه به محدودیت زمانی، امکان جستجو برای یافتن مطالب ارزشمند، آگاهی بخش و دلخواه خود را نداریم. فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش معتبرترین منبع عرضه ی کتاب و محصولات فرهنگی در گستره ی تمدنی ایران بزرگ می باشد که تلاش داشته با ایجاد تنوع موضوعی در وبسایت خود، نیاز همه ی خوانندگان را پوشش دهد. همچنین به جهت سهولت دسترسی افراد، در این فروشگاه اینترنتی نسبت به فروش آثار در قالب نسخه چاپی و فیزیکی، همچنین کتاب الکترونیکی، به همراه کتاب صوتی و چندرسانه ای اقدام می گردد. اگر به عنوان یک خواننده ی علاقه مند به کتاب، به دنبال یافتن کتب مورد نیاز خود هستید، نیازی به مراجعه حضوری نداشته و با استفاده از قابلیت خرید آنلاین، می توانید نیازهای خود را از وبسایت انتشارات پرنیان اندیش برطرف نمایید.


بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.