مقدمه

یکی از ویژگی های ارزنده ای که با مطالعه ی کتاب می توان تحصیل کرد، به دست آوردن حسن خلق است. به طور کلی، رعایت اخلاق مهم ترین و اثرگذارترین عامل در موفقیت یک جامعه به شمار می رود. بی تردید هیچگاه نمی توان جامعه ای را یافت که در عین دستیابی به موفقیت، از سطح پایینی در اخلاقیات و فرهنگ بهره ببرد. بنابراین، می توان چنین ادعا کرد که جریان فرهنگ و اخلاق درست، پایه و اساس پیشرفت هر کشوری است. با توجه به اثر مطالعه در ایجاد این عامل مهم، برنامه ریزی در راستای مطالعه ی کتاب های مناسب، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شاهنامه ی فردوسی 

نگاهی به اهمیت اخلاقیات در شاهنامه ی فردوسی

ایران جزء معدود کشورهایی در جهان است که به لحاظ فرهنگ و تمدن از غنای بسیار بالایی برخوردار است. یکی از شاخص ترین نمادها و عوامل بازگوکننده ی این غنای فرهنگی، وجود کتب معتبری همچون شاهنامه ی فردوسی است. این کتاب ارزشمند حاوی اشعاری حماسی بوده که پیرامون موضوعاتی نظیر حسن خلق، مردانگی، پایداری و انسانیت نگاشته شده است. با نگاهی به شاهنامه به خوبی متوجه خواهیم شد که حکیم ابوالقاسم فردوسی تلاش داشته تا با بیان داستان های مختلف، اهمیت صیانت از گوهر انسانیت را بازگو کند. چرا که در این سروده های ارزشمند پارسی، تنها عاملی که سبب جاودانه شدن شخصیت ها می شود، بهره مند بودن آن ها از حسن خلق و انسانیت می باشد. بنابراین، جای تاسف بسیار است اگر با عدم مطالعه ی این کتاب غنی و پر ارزش، خود را از تحصیل ویژگی های برتر انسانی محروم کنیم.

داستان کیومرث، هوشنگ، طهمورث، جمشید و ضحاک

استفاده از کتاب شاهنامه ی فردوسی داستان کیومرث، هوشنگ، طهمورث، جمشید و ضحاک

حکیم ابوالقاسم فردوسی در کتاب شاهنامه، تلاش داشته تا با معرفی و پرداخت شخصیت های مختلف، حس همذات پنداری را در خواننده ایجاد کند. وجود همین عامل سبب شده تا هر یک از ما هنگام مطالعه ی شاهنامه، خود را به گونه ای نزدیک با شخصیت های معرفی شده ببینیم. وجود حس همذات پنداری و فراز و فرود های داستانی، بدون شک سبب می شود تا به طور ناخودآگاه تحت تاثیر ویژگی های فردی و اخلاقی شخصیت های داستانی قرار بگیریم. یکی از چالش هایی که بیشتر افراد برای مطالعه ی کتب حجیمی مانند شاهنامه دارند، حجم بالای مطالب در آن می باشد. در همین راستا، فروشگاه اینترنتی وبسایت انتشارات پرنیان اندیش اقدام به تولید و فروش کتاب های مجموعه ای از شاهنامه کرده است. داستان کیومرث، هوشنگ، طهمورث، جمشید و ضحاک از این مجموعه کتاب ها می باشد که در قالب کتاب الکترونیکی، همچنین کتاب صوتی و چندرسانه ای، به همراه نسخه ی فیزیکی و چاپی آثار از سوی فروشگاه اینترنتی کتاب در وبگاه نشر پرنیان اندیش منتشر شده است و علاقه مندان می توانند برای خرید آنلاین به آن مراجعه نمایند. 

سهولت خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی کتاب وبسایت نشر پرنیان اندیش

جستجو و یافتن کتب مناسب یکی از چالش های پیشرو برای مطالعه نزد علاقه مندان به کتاب می باشد. بسیاری از افراد به دلیل مشغله و درگیری های روزمره ی شغلی و زندگی، فرصت و انرژی لازم را برای جستجوی آثار مورد علاقه ی خود در اختیار ندارند. بنابراین، وجود قابلیت هایی مانند جستجو و خرید آنلاین، می تواند نقش بزرگی در برطرف نمودن این چالش داشته باشد. یکی از عوامل مهم در راستای تسهیل در خرید های اینترنتی، اطمینان از اعتبار فروشگاه مورد نظر است. فروشگاه اینترنتی وبگاه انتشارات پرنیان اندیش، معتبرترین سایت عرضه ی کتب و محصولات فرهنگی در گستره ی تمدنی ایران بزرگ است که در زمینه ی تولید و فروش کتب در موضوعات متنوع فعالیت می نماید. وجود تنوع موضوعی در این فروشگاه اینترنتی سبب شده تا همه ی سلایق و سنین تحت پوشش قرار گیرد.