مقدمه

بدون شک مطالعه ی کتاب می تواند دید انسان را به موضوع آفرینش گسترده تر کند. هنگامی که موضوع آفرینش و حقیقت آن مطرح می شود، بسیاری از افراد تصور می کنند این موضوعات فراتر از فهم و درک انسان است. به همین دلیل به سراغ کسب اطلاعات و ادراک آن نمی روند. همین موضوع سبب می شود تا به مرور از تفکر در مورد آفرینش و حقیقت هستی و انسان فاصله بگیرند. هنگامی که انسان از ذات خود فاصله می گیرد، مستعد قرار گرفتن در مسیر گمراهی و شوم بختی می شود. در این میان، مطالعه ی کتاب می تواند کمک کند تا رفته رفته با دریافت راهنمایی ها و بیان نکات ارزشمند، انسان در مسیر شناخت خداوند و تفکر صحیح پیش برود.

شاهنامه فردوسی

نگاهی به شاهنامه ی فردوسی از دید قانون آفرینش و هستی شناسی

شاید کمتر ایرانی وجود داشته باشد که نام کتاب شاهنامه ی فردوسی را نشنیده باشد. شاهنامه اثر ارزشمند حکیم ابوالقاسم فردوسی است و در بردارنده ی اشعار حماسی، معرفی اسطوره های ایرانی و برگ هایی از تاریخ ایران می باشد. یکی از نکات قابل تامل در شاهنامه، جریان حس پهلوانی و نیک اندیشی است. به طوری که شخصیت ها فارغ از جایگاه و تفکر خود، زمانی به سرانجام نیک می رسند که مسیر انسانیت را شناخته و از آن پیروی کرده باشند. با توجه به مطالب گفته شده، شاهنامه در قالب داستان های حماسی، حاوی نکات و راهنمایی های ارزشمندی پیرامون خودشناسی، خداشناسی و اهمیت وجود تعقل در زندگی است. بنابراین، مطالعه ی آن علاوه بر این که می تواند با تخلیه ی تنش های روانی سبب ایجاد آرامشدر افراد شود، در عین حال می تواند اثر قابل توجهی نیز بر شناخت مسیر درست زندگی آدمی داشته باشد.

استفاده از کتاب شاهنامه ی فردوسی - گفتار در آفرینش عالم، ستایش خرد، بنیاد کتاب

شاهنامه به عنوان یک کتاب عظیم که در بردارنده ی بیش از پنج هزار بیت سروده ی حماسی است، از دیرباز مورد توجه اهل ادب پارسی بوده است. جستجو در میان نوشته های عظیمی نظیر شاهنامه، شاید برای بسیاری از ما مقدور نباشد. چرا که مشغله های کاری در بسیاری از موارد زمان و انرژی کافی برای طی نمودن مسیر جستجو و یافتن مطالب مورد نیاز را نزد افراد باقی نمی گذارد. بنابراین، وجود منابعی که با تفکیک موضوعی  بتواند اشعار شاهنامه را بیان نماید، سبب بهبود کیفیت دسترسی خوانندگان به مطلب مورد نیاز می شود. بدون شک، سهولت دسترسی می تواند در افزایش علاقه ی افراد به مطالعه بیش از پیش اثرگذار باشد. کتاب شاهنامه ی فردوسی - گفتار در آفرینش عالم، ستایش خرد، بنیاد کتاب به راستی یکی از منابع ارزشمندی است که با تفکیک موضوعی، نسبت به نشر این اثر سترگ اقدام نموده است.

کتاب  شاهنامه ی فردوسی - گفتار در آفرینش عالم، ستایش خرد، بنیاد کتاب

خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش

احتمال دارد شما نیز تا کنون با قابلیت های مثال زدنی خرید آنلاین آشنا شده باشید. وجود این قابلیت در فروشگاه های اینترنتی سبب شده تا  افراد زمان بسیار کمتری را برای خرید نیازمندی های خود صرف کنند. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت، اهمیت اعتماد خریدار به کیفیت محصول خریداری شده است. در همین راستا، وبسایت انتشارات پرنیان اندیش به عنوان معتبرترین منبع فروش کتاب و محصولات فرهنگی در گستره ی زبان پارسی، کتب با موضوعات متنوع را در حوزه های مختلف فعالیت خود برای فروش آنلاین عرضه نموده است. امکان خرید آنلاین انواع محصولات در قالب کتاب الکترونیکی، نسخه ی چاپی و فیزیکی، فایل صوتی  و چندرسانه ای در این فروشگاه اینترنتی وجود دارد.