اهمیت وجود اهداف در زندگی

سومین اصل قانون قدرت در مورد وجود اهداف در زندگی و نحوه ی استفاده از آن برای رسیدن به موفقیت می باشد. در حقیقت وجود اهداف در زندگی مهم ترین عاملی است که به واسطه ی آن می توان چهارچوب و قوانین مشخصی برای زندگی تعریف کرد. وجود چهارچوب های مشخص در زندگی سبب می شود تا به مرور کیفیت زندگی انسان افزایش یابد. زندگی با کیفیت به معنای وجود رفتار و عملکرد با کیفیت است. همان طور که می دانید رفتارها و فعالیت های انسان در نهایت تعیین کننده ی میزان موفقیت او هستند.

اهمیت وجود اهداف در زندگی

دیدگاه قانون قدرت در مورد وجود اهداف

در دیدگاه قانون قدرت انسان ها در انتخاب اهداف خود آزاد هستند. اما وجود اهداف برای هر انسانی تنها مختص به خود او می باشد. بنابراین سومین قانون قدرت به وضوح تاکید می کند که اهدافتان را پنهان کنید. فاش شدن اهدافتان برای اطرافیان علاوه بر این که نمی تواند کمکی به انسان در راستای رسیدن به موفقیت کند، همچنین با ایجاد شادی کاذب سبب کاهش انرژی برای داشتن تلاش و کوشش خواهد شد. روانشناسان معتقدند زمانی که انسان در مورد اهداف خود با دیگران صحبت می کند، وجود حس کاذب رسیدن به موفقیت سبب می شود تا انگیزه برای تلاش کاهش پیدا کند. از سوی دیگر، دریافت انرژی های منفی از دیگران نیز می تواند همین اثر را در شخص داشته باشد. توانمندی های هر کس می تواند به طور کامل متفاوت از دیگران باشد. بنابراین صحبت از اهداف شخصی با دیگران تنها سبب می شود تا فرد توانمندی های خود را نادیده گرفته و بر اساس نگاه اطرافیان در مورد مسیر زندگی تلاش کند. 

نگاهی به ویژگی های کتاب سومین قانون قدرت

کتاب سومین قانون قدرت نوشته ی نویسنده سرشناس آمریکایی رابرت گرین است. گرین در طول زندگی پر فراز و نشیب خود و فعالیت در شغل های متعدد توانسته تجربیات ارزشمندی را کسب کند. کتاب های 48 قانون قدرت حاصل این تجربیات ارزشمند می باشد. سومین اثر از این مجموعه کتاب ها پیرامون وجود اهداف در زندگی انسان و عدم افشای آن نزد دیگران صحبت می کند. این کتاب 94 صفحه ای ترجمه ای به کوشش مترجمان کارکشته آقای سپهر انصاری و  خانم عصمت گلزار می باشد. 

این کتاب در قالب نسخه ی چاپی و کتاب الکترونیکی به فروش می رسد و در دسترس علاقه مندان و کتابخوان ها قرار دارد.

کتاب سومین قانون قدرت

راهکارهای اثربخش جهت کسب اطلاعات

همه ی انسان ها با توجه به شرایط اجتماعی و نحوه ی تربیت والدین ممکن است با ضعف هایی در زندگی مواجه باشند. نکته ی مهم استفاده از راهکارهایی است که بتواند در کنار ارتقای سطح زندگی انسان به مرور ضعف های موجود را کاهش دهد. نباید فراموش کرد که ضعف ها مهم ترین علت ایجاد چالش در زندگی انسان به شمار می رود. یکی از راهکارهای اثربخش، آموزش و دریافت اطلاعات مفید برای کسب قدرت می باشد. با توجه به گرفتاری های دنیای امروز شاید اختصاص زمان کافی برای مطالعه کمی دشوار و یا در برخی موارد غیر ممکن باشد. راهکار درست می تواند استفاده از ابزارهایی باشد که با ایجاد دسترسی آسان، امکان مطالعه و کسب اطلاعات را در هر زمان و موقعیتی برای فرد امکان پذیر کند. خرید کتاب های الکترونیکی می تواند گزینه ی خوبی برای این منظور باشد.