مقدمه

در بیشتر موارد، مبانی انسان شناسی در کتاب ها پیرامون موازین و معیارهای اخلاقی است. مهم ترین علت این امر اثر عمیق اخلاقیات بر طی نمودن مسیر درست در زندگی می باشد. هر کس با توجه به موقعیت اجتماعی و فرهنگی خود، نیازهای متفاوتی دارد. اما همه ی این نیازها در دو مورد مهم مشترک است؛ نیازهای جسمانی و نیازهای روانی! نیاز های جسمانی که به طور مشخص، خوراک و پوشاک و مسکن را شامل می شود. در بسیاری از موارد، اشتراکات بسیاری میان نیازهای جسمانی انسان با سایر موجودات وجود دارد. اما نیازهای روانی در انسان به طور کامل با سایر موجودات تفاوت دارد. پاسخ به این نیازها می تواند برگرفته از غرایز حیوانی یا بر پایه ی مبانی انسانی باشد. انتخاب از میان هر یک از این دو مورد است که تعیین کننده ی سرنوشت انسان خواهد بود.

انتخاب از میان هر یک از این دو مورد است که تعیین کننده ی سرنوشت انسان خواهد بود.

کتاب های ارزشمند بر پایه ی مبانی اخلاقی و انسانی

درک مبانی انسان شناسی؛ تنها مسیر سعادت انسان

همان گونه که در مطالب پیشین به آن اشاره شد، نحوه ی پاسخ به نیازهای روحی انسان نقش تعیین کننده ای در سرنوشت او خواهد داشت. نکته ای که باید به آن توجه داشت، این است که اصول و مبانی انسانی در همه ی جوامع با هر نوع سطح فرهنگی و فکری از قوانین ثابت و مشخصی پیروی می کند. بنابراین، کتاب هایی که بر اساس اصول اخلاقی انسانی نوشته می شود، در همه ی جوامع و در تمام زمان ها و مکان ها قابل استفاده و جهان شمول خواهد بود. اما شاید این سوال برای بسیاری مطرح شود که چرا درک این مبانی اخلاقی برای انسان ضروری است؟ 

پاسخ این سوال در ضرورت برطرف ساختن نیازهای انسان نهفته است. به طور کلی، همه ی انسان ها به لحاظ جسمانی و روانی نیازهای متعددی دارند که عدم پاسخگویی صحیح به هر نیاز، می تواند سبب ایجاد کمبودهایی شود. همان گونه که عدم پاسخگویی مناسب به نیازهای تغذیه ای در آدمی، سبب کمبود توان و انرژی نزد وی خواهد شد، عدم پاسخگویی درست به نیازهای روانی نیز سبب کمبودهای روحی و روانی و در ادامه، بیماری های روانی و فکری در او خواهد شد. بنابراین، آگاهی به مبانی و اصول انسانی و اخلاقی سبب می شود تا افراد علاوه بر کسب موفقیت در مسیر زندگی، از گرفتار شدن در دام عوارض روحی و روانی نیز مصون بمانند.

عدم پاسخگویی درست به نیازهای روانی نیز سبب کمبودهای روحی و روانی و در ادامه، بیماری های روانی و فکری در او خواهد شد.

مطالعه راهنمای مسیر سعادت 

کتاب هایی که بر اساس مبانی انسانی نگاشته شده اند

کتاب های ارزشمندی در سراسر تاریخ پر فراز و نشیب ایران به کوشش بزرگان علم و خرد و اندیشه نگاشته شده است. ویژگی اصلی این کتاب ها پایبندی آن ها به اصول و مبانی اخلاقی است. از جمله کتب مشهور در این زمینه، می توان از هفت اورنگ جامی و شاهنامه ی فردوسی نام برد. این کتب به صورت سروده هایی حماسی و عاشقانه روایت گردیده و مبنای شخصیت پردازی و نوع قهرمان پروری در آن، به گونه ای است که خواننده را در فراز و فرودهای داستانی با مبانی اخلاقی آشنا کرده؛ به او یادآوری می کند که پایبند بودن به این اصول تنها راه موفقیت و کامیابی در حیات دنیا و سرای آخرت خواهد بود.

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبگاه انتشارات پرنیان اندیش

دستیابی آسان به کتاب های مورد نیاز یکی از مهم ترین عوامل اثرگذار بر افزایش علاقه ی اقشار مختلف جامعه نسبت به کتاب و کتابخوانی به شمار می رود. فروشگاه آنلاین کتاب در وبسایت اینترنتی نشر پرنیان اندیش، معتبرترین وبگاه اینترنتی برای دستیابی به آثار در زمینه های گوناگون است. جستجو و خرید آنلاین از این فروشگاه اینترنتی کتاب، با صرف کوتاهترین زمان امکان پذیر خواهد بود؛ به نحوی که خریداران گرامی در هر نقطه از جهان که باشند، می توانند آثار ارزشمند مورد علاقه ی خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، در قالب کتاب صوتی و چندرسانه ای، همچنین نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار، به همراه کتاب الکترونیکی تهیه و مطالعه نمایند.


بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.