مقدمه

کتاب های تفسیری یکی از مهم ترین منابع و مراجع علمی برای رفع شک و تردید در دل انسان ها به ویژه مسلمانان به شمار می رود. خداوند با اشراف کامل به محدودیت های ذهنی و فکری انسان، آن چه که نیاز او بوده را در اختیارش قرار داده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد قرآن، که سبب برتری آن نسبت به سایر کتب آسمانی شده، وجود آیاتی است که به مسئله ی شک و تردید پرداخته است. طبق آیات، منبع شک در دل انسان همان جهل و نادانی او است. عالم نبودن نسبت به مسائل سبب می شود تا با انتخاب مسیرهای نادرست، از دستیابی به سعادت محروم بمانیم. بی تردید قرآن به عنوان کتابی مرجع و بی نقص، دارای آیاتی است که برای همه ی انسان ها در آغاز حرکت شناختی شان قابل درک و فهم کامل نیست. با توجه به این موضوع، استفاده از منابع تفسیری معتبر می تواند در کنار بیان نکات عمیق قرآن، از بروز ابهام و شک نیز جلوگیری کند.

شک و تردید در وجود انسان

اهمیت تسلیم بودن در برابر برابر اراده و مشیت های الهی (قوانین بدون تغییر جهان هستی) در آیات قرآن

خداوند در آیات متعدد قرآن، همواره به اهمیت تسلیم بودن در برابر اراده و مشیت های الهی (قوانین بدون تغییر جهان هستی) تاکید کرده است. اگر دنیا را به عنوان مسیری ناشناخته برای حرکت انسان به سمت شناخت حقیقت آفرینش در نظر بگیریم، هر کس برای پیمودن این مسیر به راهنما نیاز دارد. ذات الهی از روش های مختلفی برای هدایت انسان ها استفاده می کند. شماری از انسان ها به دلیل آگاه نبودن، در برابر مشیت های الهی مقاومت کرده و از مسیر هدایت خارج می شوند. بنابراین، خدای بزرگ در آیات مختلف قرآن، تسلیم بودن در برابر مشیت های الهی (قوانین بدون تغییر آفرینش هستی) را شرط سعادتمندی انسان ها دانسته است.

تفسیر المیزان جلد هشتم

استفاده از کتاب تفسیر المیزان، جلد 8 - آیات 130 تا 157 سوره ی مبارکه ی بقره

همان طور که در مطالب پیشین اشاره شد، جهل و نادانی مهم ترین عوامل گمراهی انسان ها است. کتاب آسمانی قرآن حاوی نکاتی ارزشمند برای خارج شدن از وادی جهل است. همان گونه که در مراکز آموزشی برای درک مسائل پیچیده تر جهان هستی، نیازمند یادگیری مفاهیم پایه هستیم، برای فهم عمیق آیات قرآن نیز نیازمند برخورداری از دانش کافی در زمینه ی امور دینی خواهیم بود. با توجه به این که بسیاری از افراد ظرفیت و زمان کافی برای یادگیری مفاهیم پایه ای را ندارند، استفاده از منابع تفسیری می تواند راهکاری اثربخش در راستای فهم آیات قرآن باشد. تفسیر المیزان معتبرترین اثر در زمینه ی بیان نکات عمیق آیات قرآن به شمار می رود. در همین راستا، وبسایت انتشارات پرنیان اندیش نسبت به تولید و فروش این آثار با شرح و ویرایش کامل، اقدام نموده است. قرار داشتن این منبع تفسیری در کتاب هایی با حجم کم، سبب سهولت دسترسی افراد به نکات تفسیری مورد نیاز خواهد شد. 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش

خرید آنلاین سبب می شود تا افراد با صرف زمان و انرژی اندک، بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند. یافتن یک مرکز فروش معتبر از اهمیت بسزایی در این زمینه برخوردار است. چرا که خرید آنلاین برخلاف خرید حضوری، بر پایه ی اطمینان خریدار به فروشنده و تکیه ی بیشتر بر کیفیت اثر عرضه شده قرار دارد. وبسایت انتشارات پرنیان اندیش به عنوان معتبرترین فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در گستره ی فرهنگی ایران بزرگ، مرجع اینترنتی برای خرید کتاب های مورد نیاز علاقه مندان می باشد. از ویژگی های قابل توجه این فروشگاه اینترنتی، وجود انواع محصولات در قالب کتاب صوتی و چندرسانه ای، همچنین نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار، در کنار انواع کتاب الکترونیکی می باشد.