مقدمه

مطالعه ی کتاب های احکام می تواند نقش اثربخشی در افزایش علاقه به انجام اعمال دینی داشته باشد. به طور کلی، انسان از ناشناخته ها فراری است. نداشتن علم کافی در مورد موضوعات گوناگون سبب می شود تا رغبت کافی برای انجام امور مربوط به آن وجود نداشته باشد. همان گونه که می دانید، رعایت احکام اسلامی بر همه ی مسلمانان واجب است. چرا که رعایت اعمال دینی سبب ایجاد حس نزدیکی انسان با خالق خود می شود. وجود ارتباط اثربخش یکی از مهم ترین دغدغه های انسان ها از گذشته تا به امروز بوده است. همین موضوع سبب شده تا جوامع همواره به دنبال بهبود مسیر های ارتباطی میان خود باشند. بی تردید راهکارهای ارتباطی میان مخلوق و خالق نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انسان ها با انجام اعمال دینی می توانند این ارتباط را حفظ و ارتقا بخشند.

اهمیت وجود احکام

نگاه قرآن به انجام اعمال و احکام دینی

یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرآن بوده، انجام اعمال دینی توسط مسلمانان است. قرآن اهمیت انجام امور دینی را در دو موضوع می داند. نخست اهمیت ارتباط پیوسته ی انسان با خالق خود می باشد. از دیدگاه قرآن، همه ی انسان ها ریشه گرفته از منبعی الهی هستند. بنابراین، تا زمانی که انسان متصل به منبع خود باقی بماند، در مسیر رسیدن به سعادت و نیکبختی خواهد بود. یکی از روش های برقراری و حفظ این اتصال، انجام احکام و اعمال دینی است. همین موضوع سبب شده تا از دیدگاه دینی، انجام برخی از احکام، ضروری و واجب باشد؛ زیرا نقش تعیین کننده ای در سعادت انسان خواهد داشت. موضوع دوم اهمیت وجود اتحاد و همدلی در میان مسلمانان است. چرا که وجود اتحاد سبب می شود تا رواج و گرایش دین نیز در میان سایر جوامع با سرعت بالاتری صورت گیرد. از این منظر، انجام احکام دینی که سبب اتحاد شود، از نظر قرآن دارای اهمیت ویژه ای است.

جلد 10 کتاب تفسیر المیزان

استفاده از کتاب تفسیر المیزان، جلد 10 - تفسیر آیات 177 تا 187 سوره ی مبارکه ی بقره

کتاب های تفسیری می تواند به عنوان ابزاری اثربخش، درک و فهم آیات قرآن را برای افراد با سهولت بیشتری امکان پذیر کند. وجود آیاتی در قرآن کریم که در مورد اعمال دینی و احکام است، بسیار جامع ولی مختصر می باشد. از این رو افراد نیازمند منابعی جهت آگاهی به جزئیات نهفته در این آیات هستند. معتبرین کتب در این زمینه، کتاب تفسیر المیزان می باشد. با توجه به حجیم بودن این کتاب، وبگاه انتشارات پرنیان اندیش اقدام به انتشار ویرایش و شرح کامل با حجم کم و قابل حمل از این منبع تفسیری کرده است. جلد 10 کتاب تفسیر المیزان دربردارنده ی نکاتی ارزشمند از آیات 177 تا 187 سوره ی مبارکه ی بقره است.

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش

فروشگاه اینترنتی وبسایت نشر پرنیان اندیش معتبرترین مرکز خرید آنلاین کتاب و محصولات فرهنگی در گستره ی تمدنی ایران به شمار می رود. این وبسایت دارای تنوع موضوعی بسیار بالایی می باشد؛ به گونه ای که علایق گوناگون افراد را پوشش می دهد. از ویژگی های منحصر به فرد این وبگاه، وجود کتب در قالب کتاب صوتی و چندرسانه ای، به همراه نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار، در کنار کتاب الکترونیکی است. وجود قابلیت جستجو و فروش آنلاین، سبب شده تا خرید آنلاین و تهیه ی کتاب از این وبگاه اینترنتی به آسانی و با صرف کمترین زمان صورت پذیرد.