مقدمه

صحبت از نقش کتاب در تحول زندگی شاید بسیار مشخص و واضح باشد. زمانی که از واژه ی تحول صحبت می کنیم، شاید از دید برخی تحول در زندگی اندکی مبهم و دور از ذهن باشد. به همین دلیل شاید بد نباشد تا با ارائه ی یک مثال وجود تحول را توضیح دهیم. شرکت های داروسازی از استانداردهای مختلف جهت افزایش بهره‌وری و پیشرفت استفاده می کنند. حرکت کردن در راستای این استانداردها سبب می شود تا روز به روز بر کیفیت عملکرد سازمان افزوده شود. تحول در زندگی نیز مشابه همین مورد است. چنانچه در زندگی در راستای استانداردها حرکت کنیم، روز به روز می توانیم بر کیفیت آن بیفزایم. در این مقاله قصد داریم تا تاثیر کتاب بر افزایش استاندارد های زندگی را بررسی کنیم.

تحول در زندگی

استانداردهای موثر بر تحول زندگی

به طور کلی استانداردها به ما می گویند می بایست چگونه عمل کنیم تا کمترین آسیب و بیشترین بهره وری را داشته باشیم. استانداردها تنها قوانین موجود و وضع شده در جامعه نیستند، بلکه می توانند جنبه ی انسانی و ذاتی نیز داشته باشند. رفتار مطابق با استاندارد ها شاید کمی برای همه ما مشکل باشد، چرا که مجبوریم از برخی خواسته های غلط چشم پوشی کنیم. 

استانداردهای رفتاری و عملکردی

رفتار ما اثرگذارترین مولفه ای است که می تواند در جنبه های مختلف زندگی نقش تعیین کننده داشته باشد. زمانی که فردی را در محیط کاری و یا غیر کاری ملاقات می کنید، اولین مشخصه ای از فرد که برای شما جلب توجه می کند، رفتار است. وجود عملکرد درست برای رسیدن به هدف تعیین کننده است. انتخاب هدف تنها اولین قدم برای تحول در زندگی است. این در حالی است که داشتن عملکردی درست که بر پایه استانداردها باشد، نه تنها سبب سلامت فکری و روانی در افراد می شود، بلکه مسیر رسیدن به هدف را نیز راحت تر می کند.

ایجاد تغییر در زندگی

تاثیر کتاب بر ارتقای استانداردهای رفتاری

مطالعه کتاب سبب می شود تا اطلاعات افراد در مورد محیط پیرامون افزایش پیدا کند. انسان به لحاظ اجتماعی همواره تاثیر پذیر از محیط اطراف خود است. از دیرباز وجود شکست در زندگی انسان به دلیل جهالت و نبود اطلاعات کافی است. بنابراین کسب اطلاعات کافی تاثیر قابل ملاحظه ای بر افزایش استانداردهای رفتاری دارد. 

تاثیر کتاب بر ارتقای استانداردهای عملکردی

افزایش اطلاعات ناشی از مطالعه کتاب سبب می شود تا صرف نظر از زمینه های فرهنگی، اجتماعی، علمیو هنری، بتوانیم روز به روز سطح استانداردهای خود را در زندگی افزایش دهیم. تحول، اتفاقی یک شبه نیست که ما انتظار داشته باشیم یک روز که از خواب بیدار شدیم برایمان اتفاق افتاده باشد. باید بیاموزیم قدم به قدم استانداردهای عملکردی خود را افزایش دهیم. شاید در آغاز تغییر محسوسی مشاهده نکنیم. اما استمرار سبب ایجاد روند رو به جلو در زندگی می شود که نتیجه ی آن ایجاد تحول در زندگی می باشد. 

روند اثربخشی مطالعه ی کتاب

استفاده از کتاب در جهت افزایش کیفیت زندگی شاید در گام های نخست آرام و از برخی جنبه ها ناامید‌کننده به نظر برسد، اما به مرور، از طریق افزایش استانداردهای رفتاری و عملکردی، موجب رشد و در نهایت تحول در زندگی خواهد شد.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.