مقدمه

بر خلاف تصور بسیاری از افراد مطالعه کتاب های حقوقی تنها مختص دانشجویان و حقوقدانان نیست. کمتر اتفاق می افتد که فردی نیازمند اطلاعات در زمینه های حقوقی نباشد. همه ما بسته به نوع فعالیت و محیطی که در آن زندگی می کنیم، نیازمند داشتن اطلاعات اولیه ی حقوقی هستیم. نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه می تواند آسیب های مالی و روانی برای افراد ایجاد کند. بی تردید زمانی که از حقوق خود با خبر نباشیم، نمی توانیم در شرایط بحرانی تصمیم های درستی بگیریم. مطالعه کتاب های حقوقی می تواند اطلاعات اولیه در زمینه های مختلف در اختیار افراد قرار دهد. 

داشتن اطلاعات حقوقی

اهمیت مطالعه ی کتاب های حقوقی در زمینه ی املاک

با توجه به اهمیت داشتن اطلاعات در زمینه ی املاک، داشتن کتاب های حقوقی مرتبط با آن می تواند از ایجاد آسیب های مالی به افراد جلوگیری کند. به احتمال زیاد بیشتر شما قراردادهای املاک را مشاهده کرده اید. نوع ادای مطالب در این قراردادها به گونه ای است که چنانچه اطلاعات اولیه در مورد اصطلاحات به کار برده در آن را نداشته باشید، ممکن است متحمل خسارات مالی جبران ناپذیری شوید. 

اهمیت مطالعه کتاب های حقوقی در زمینه خانواده

با وجود اینکه ایران به لحاظ سواد بانوان در جایگاه قابل قبولی قرار دارد، اما بسیاری از خانم ها به دلیل ناآگاهی از مسائل حقوقی دچار آسیب های اجتماعی می شوند. اگر سری به دادگاه های خانواده زده باشید، بی تردید مشاهده خواهید کرد که چه حجم عظیمی از اختلافات خانوادگی در آن به چشم می خورد. وجود هر نوع چالش اجتماعی در سطح جوامع، زمانی خطرناک و بحرانی خواهد بود که بر تداوم خانواده اثرگذار باشد. وجود اختلافات خانوادگی که به تازگی در اغلب موارد منجر به طلاق می شود، نشان می دهد افراد چه خانم و چه آقا، پیش از ورود به مرحله ی ازدواج و تشکیل خانواده هیچ نوع اطلاعی از بار حقوقی آن ندارند. وجود آمار طلاق نشان از بحرانی بودن این چالش در جامعه ایران دارد.

اطلاع از حقوق اولیه 

اهمیت مطالعات حقوقی در زمینه های تخصصی و شغلی

شاید اهمیت مطالعه ی کتاب های حقوقی در زمینه ی شغل و کسب و کار به اندازه ی زمینه های دیگر محسوس نباشد. بسیاری از شاغلین هیچ‌گونه اطلاعاتی از حقوق اولیه ی خود در محیط های کاری که در آن مشغول به کار هستند ندارد. همین موضوع در برخی موارد موجب سوء استفاده ی کارفرما می شود. توجه به این نکته ضروری است که مسائل حقوقی مربوط به محیط کاری به شکل کامل مشخص و تعریف شده است. اما برخی افراد به دلیل بی اطلاعی، سالیان متمادی، خود را از داشتن حقوق اولیه محروم می کنند. باید توجه داشت که مهم ترین سرمایه ی هر فرد، عمر و زمانی است که صرف می کند. 

تهیه ی کتاب های حقوقی 

بسیاری از ما به دلیل درگیری های زندگی شهری و اجتماعی کمتر فرصت تهیه ی کتاب و به ویژه کتب حقوقی را داریم. همین موضوع سبب شده تا اطلاعات سودمندی در این زمینه نداشته باشیم. مهم ترین عامل محدود‌کننده نداشتن دسترسی آسان به خرید این نوع کتاب ها می باشد.  نشر پرنیان اندیش دارای تنوع چشمگیری از انواع آثار در زمینه های مختلف می باشد و در زمینه ی تأمین، فروش و ارسال آن ها فعالیت دارد.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.