مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا در مورد تکنیک تندخوانی و اثر مطالعه ی کتاب بر آموزش این تکنیک صحبت کنیم. این تکنیک به طور معمول برای دانش آموزان و دانشجویان توصیه می شود. اما در دنیای امروز که بیشتر ما وقت چندانی برای یافتن اطلاعات مورد نیازمان نداریم، فراگرفتن این تکنیک می تواند بسیار اثربخش و کمک کننده باشد. یکی از نخستین کسانی که موفق به فراگرفتن این تکنیک شده بود، رئیس جمهور ایالات متحده، روزولت است. روزولت علاقه ی زیادی به مطالعه داشت و همین موضوع سبب شده بود تا به دنبال تکنیکی باشد که بتواند کتاب های مورد علاقه خود را در زمان کمتری مطالعه کند. مسلط بودن به این تکنیک تنها مختص مطالعه نیست. شاید در شرایطی قرار بگیرید که باید اطلاعات خاصی را از داخل یک سند و یا مجله پیدا کنید. قطعا وجود این تکنیک راهکار موثر برای شما خواهد بود.

تکنیک تندخوانی

آموزش تکنیک تندخوانی با استفاده از کتاب

همان طور که در مطالب قبل هم به آن اشاره شد، کتاب یکی از اثرگذارترین راهکارها برای آموزش تندخوانی می باشد. یکی از تمرین های رایجی که در حین مطالعه می توان انجام داد، کاهش دادن زمان مکث چشم ها بر روی کلمات است. نباید فراموش کنید که مغز انسان دارای قابلیت های بسیار بالایی است. هر چه قدر تمرینات بیشتر و سخت گیرانه تری داشته باشید، می توانید با تقویت اعصاب مغز قابلیت های آن را بالاتر ببرید. از دیگر تمریناتی که برای تندخوانی مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از تکنیک یک انگشتی، سه انگشتی و چهار انگشتی می باشد. در این تمرین شما می توانید از فردی بخواهید که لغتی را در صفحه ای مشخص کند. سپس با استفاده از این تکنیک ها به دنبال لغت مورد نظر بگردید. 

افزایش اطلاعات حاصل از مطالعه، راهکاری اثربخش در تندخوانی

عدم شناخت در هر موقعیتی می تواند سبب کاهش سرعت افراد گردد. برای مثال تصور کنید آدرس محلی را نمی دانید. بی شک نخستین بار با سرعت بسیار پایین تری به آدرس مورد نظر خواهید رسید. خواندن هم به شکل دقیق مشابه همین موضوع است. زمانی که شما با همه ی کلمات آشنایی کاملی داشته باشید، می توانید با سرعت بسیار بالاتری آن ها را بخوانید. آن چه که سبب افزایش توانایی افراد در تکنیک تندخوانی می شود، کاهش زمان مکث چشم ها می باشد. به طور طبیعی زمانی مکث چشم ها در بر روی کلمات کاهش می یابد که مغز قادر به شناسایی آن ها باشد. بنابراین یکی دیگر از راهکارهای اثرگذار در تقویت تندخوانی، مطالعه ی کتاب و افزایش قدرت شناخت کلمات است.

تاثیر تندخوانی بر مغز

چه کتاب هایی را برای تقویت تندخوانی مطالعه کنیم؟

کتاب هایی که برای تقویت تندخوانی می توان استفاده کرد بسته به علایق افراد می تواند در زمینه های هنری، اجتماعی، ادبی، دینی و یا عرفانی باشد. به طور معمول توصیه می شود تا طیفی از موضوعات را مطالعه کنید. چرا که آشنایی با نوع جملات و نحوه ی بیان آن ها می تواند اثر قابل ملاحظه ای بر تقویت این تکنیک داشته باشد. آن چه که مشخص است، چنانچه برای تقویت این تکنیک، کتاب مطالعه کنید، توانسته اید عادت مطالعه را نیز در خود تقویت کنید. این موضوع می تواند در افزایش کیفیت زندگی از جنبه های مختلف اثرگذار باشد.
بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.