مقدمه

طب سنتی از جمله زمینه هایی است که نیاز فراوانی به مطالعه ی کتاب و کسب اطلاعات درست دارد. متاسفانه دید بسیاری از مردم به طب سنتی علمی نیست. شاید علت این موضوع کمبود اطلاعات درست و علمی در زمینه ی طب سنتی باشد. استفاده از راهکارهای طب سنتی در کنار طب نوین می تواند به صورت قابل ملاحظه ای بر روند درمان برخی بیماری ها اثر گذار باشد. در سال های اخیر با پیشرفت علم در این زمینه نگاه مردم جهان به طب سنتی بسیار تغییر کرده است. با توجه به این موضوع در این مقاله پیرامون اثرات طب سنتی و کتاب هایی که در این زمینه وجود دارد صحبت خواهیم کرد.

طب سنتی و طب نوین

مروری بر روند پیشرفت طب سنتی

تفاوت اساسی که بین طب سنتی و طب نوین وجود دارد این است که طب سنتی برگرفته از باورها و تجربیات افراد در طول تاریخ بوده است. در طب نوین یکی از مراحل اساسی و مهمی که سبب می شود تا دارویی وارد روند درمان شود، گذراندن مراحل پژوهشی است. در مرحله ی تحقیقات، دارو را روی افراد داوطلب امتحان می کنند تا اثربخشی و عوارض آن مشخص شود. به دلیل این که داروهای طب سنتی دارای قدمت تاریخی هستند، مرحله ی تحقیقات در آن ها به صورت طبیعی صورت گرفته است. تنها نقصی که در گذشته به این داروها وارد می شد، این بود که خواص و عوارض این داروها به صورت علمی ثبت نشده است. با پیشرفت علم در دهه ی اخیر این نقص نیز با انجام تحقیقات آزمایشگاهی بر روی آن ها برطرف گردیده است. 

فواید مطالعه ی کتاب در زمینه ی طب سنتی

مطالعه ی کتاب هایی که در زمینه ی طب سنتی هستند، نخستین گام برای آشنایی با این علم است. همان طور که در مطالب پیشین به آن اشاره شد، به تازگی استفاده از طب سنتی برای درمان بیماری ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از خصوصیات طب سنتی این است که می توان از آن برای پیشگیری از بروز بیماری نیز استفاده کرد. با توجه به این موضوع، مطالعه ی کتاب های طب سنتی می تواند نقش بزرگی در جهت کاهش ابتلا به بیماری ها ایفا کند. متاسفانه نگاه برخی افراد به علم  در حوزه ی طب سنتی یک نگاه تجربه گرایانه است. همین موضوع سبب می شود تا استفاده ی نادرست از برخی داروها سبب آسیب شود. بنابراین اگر قصد استفاده از این راهکار درمانی را دارید، در گام نخست برای آشنایی و افزایش اطلاعات، کتاب های مناسب در این زمینه را تهیه و مطالعه نمایید.

کسب اطلاعات در زمینه طب سنتی 

دسترسی به کتاب های طب سنتی

همه ی ما با توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه ی خود، ممکن است زمان زیادی برای جست و جوی کتاب های معتبر و مناسب در اختیار نداشته باشیم. یکی از نیازهای اساسی افراد برای مطالعه، دسترسی آسان به منابعی است که بتوانند به راحتی کتب مورد نیاز را تهیه و مطالعه کنند. یکی از سایت های معتبر در این زمینه سایت نشر پرنیان اندیش می باشد. این وبگاه در زمینه ی تهیه و عرضه ی انواع کتب با موضوعات مختلف فعالیت دارد. همان طور که شاید کم و بیش مطلع باشید، یکی از دغدغه های مهم تهیه ی کتاب، خریداری آن از مراکز معتبر است. نشر پرنیان اندیش با دارا بودن مجوزهای قانونی و سابقه ای درخشان، یکی از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی در این زمینه به شمار می رود.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.