مقدمه 

رابطه ی مطالعه کتاب و مبانی اخلاقی انسان شناسی یکی از دیرینه ترین رابطه هایی است که همواره مورد توجه دانشمندان و بزرگان اندیشه و فرهنگ و ادب قرار گرفته است. علت این رابطه ی عمیق در ذات کتاب و اندیشه ی نهان در پس نگارش آن نهفته است. نویسندگی و انتقال دانش با کلام، مهارتی است که از جان و ذات نویسنده سرچشمه می گیرد. بنابراین، چنانچه به زندگی نویسندگان بزرگ تاریخ نگاهی گذرا بیندازید، می توانید روح پاک انسانی را در زندگی و قلم آنان مشاهده کنید. البته این موضوع به این معنی نیست که هرکس قلمی برای نگارش دارد، می تواند به عنوان یک انسان فرهیخته شناخته شود؛ بلکه، به این معنی است که تنها افراد آگاه به مبانی اخلاقی و انسانی می توانند آثاری را بر جای بگذارند که ریشه های عمیقی در ذات انسان و آفرینش او داشته باشد.

اخلاق و مبانی انسان شناسی

اثر مطالعه بر آگاهی از مبانی اخلاقی انسان شناسی

شاید در آغاز بهتر باشد تا توضیحات کوتاهی در مورد مبانی اخلاق و انسان شناسی ارائه کنیم. از دیدگاه علوم تجربی، انسان به عنوان حیوانی تلقی می شود که نیازهایی مشابه و در برخی موارد همسان با سایر موجودات دارد. نحوه ی پاسخ گویی به نیازهای حیوانی انسان نیز همانند سایر موجودات بسته به محیط پیرامون می تواند بسیار متفاوت باشد؛ یعنی منطقه ی جغرافیایی اثر قابل توجهی در میزان و شکل نیازها و نحوه ی پاسخ دهی به آن ها دارد. نکته ی مهم، یکسان بودن نوع نیازها و نوع پاسخ دهی به آن ها است. آن چه سبب تفاوت انسان با سایر موجودات می شود، بهره مندی از اصول انسانی و اخلاقی است که موضوع بحث این مقاله می باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که همه ی انسان ها به خودی خود، در سرشت و ناخودآگاه خویش، تا اندازه ای از این مبانی آگاهی دارند. 

اما قرار گرفتن در جریان امور تکراری زندگی و روزمرگی ها سبب فاصله گرفتن آن ها از آگاهی های بنیادی شان می شود. مطالعه به عنوان یک ابزار قدرتمند، می تواند با یادآوری مستمر مبانی اخلاقی و انسانی، افراد را در مسیر درست زندگی قرار دهد. 

معرفی کتاب هایی پیرامون مبانی اخلاقی انسان شناسی

کتاب هایی که بر پایه ی مبانی انسانی و اخلاقی نگارش شده به طور معمول از اصول یکسانی پیروی می کند. این اصول در بردارنده ی قوانین اخلاقی و فرهنگی مشخصی است که در همه ی جوامع و قومیت ها یکسان است. برخی از این اصول شامل راست گفتاری، راست کرداری، دوری از حسد و بخل و جوانمردی می باشد. یکی از کتب معروف ایرانی که در باب این موضوعات نگارش شده، کتاب هفت اورنگ نوشته ی عبدالرحمن جامی است. جامی در این کتاب با بهره گیری از تکنیک داستان نویسی و خلق شخصیت های مختلف، تلاش کرده تا اصول و مبانی انسانی را یادآوری و به گونه ای به یادماندنی آموزش دهد.

آموزه های انسانی برای زندگی 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبسایت نشر پرنیان اندیش

یکی از مزیت های عالی جستجو و خرید آنلاین کتاب، صرف کمترین زمان و انرژی برای یافتن آثار مورد نیاز است. نکته ی مهم، یافتن یک مرکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و کتاب است. مطالعه ی کتاب به دلیل اثر شگرف آن بر زندگی افراد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وبگاه انتشارات پرنیان اندیش معتبرترین فروشگاه اینترنتی برای خرید کتب ارزشمند در حوزه های گوناگون می باشد. از ویژگی های برجسته ی این فروشگاه اینترنتی کتاب، می توان به امکان خرید آنلاین انواع کتاب در قالب نسخه ی چاپی و فیزیکی، همچنین کتاب صوتی و چندرسانه ای، به همراه کتاب الکترونیکی با کیفیت عالی و قیمت مناسب اشاره داشت.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.