چرا باید کتاب «تاریخ معماری آمریکا - جلد 1» را مطالعه کنم؟

جلد نخست از کتاب تاریخ معماری آمریکا به معرفی تمدن های اولیه و موضوع معماری آن اقوام می پردازد. اثر مذکور در ۵ جلد در قالب الکترونیکی، همچنین نسخه ی چاپی و فیزیکی، به همراه کتاب صوتی و چندرسانه ای منتشر شده است که در جلد حاضر از این مجموعه، بازه ی زمانی میان ۱۲ هزار سال پیش از میلاد تا ۱۵۰۰ سال پس از میلاد مسیح، بررسی می شود. در حقیقت، نویسنده ی این کتاب، دکتر مارک گلنتر تلاش دارد تا در این جلد از کتاب، به شرح سرگذشت معماری در قاره ی پهناور آمریکا بپردازد. به طور کلی، در این اثر در رابطه با نقش فرهنگ و تمدن مردم و رخدادهای تاریخی اقوام بومی آمریکا و سیر تحولات معماری این قاره توضیح داده می شود. همچنین تاثیر سایر تمدن های غیر آمریکایی و رخداد های خارجی نیز در عرصه ی معماری و فرهنگ مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه ی این مطلب از وبسایت انتشارات پرنیان اندیش، با خلاصه ی مفاهیم این کتاب و سر فصل های آن آشنا خواهیم شد.

جلد نخست از کتاب تاریخ معماری آمریکا

سر فصل های کتاب

در نخستین بخش از کتاب تاریخ معماری آمریکا، تمدن های اولیه معرفی می شود. در ادامه ی این بخش، نویسنده به تحلیل معماری و فرهنگ دوران کهن ذیل عنوان پیش از تاریخ می پردازد. در بخش بعدی از این اثر، تمدن های باستان و روند رشد شهرها و حاکم نشین ها بررسی می شود. تحولات جهان باستان و دنیای جدید نیز از دیگر مطالب ارزشمند این کتاب می باشد که نویسنده در بخشی مجزا به تفسیر آن می پردازد. در بخش بعدی، مبحث چند دستگی فرهنگی در اروپا، انقلاب یونان و تحولات روم و اثر آن بر معماری آمریکا مطرح می گردد. ویژگی های قرون وسطی و رخدادهای آن نیز در بحث معماری و تاثیر آن در معماری آمریکا بیان می شود. در ادامه نیز تمدن های دنیای جدید و نواحی جنوب غربی، جنگلی، دشت های پهناور و حاشیه ی اقیانوس آرام، هر یک به صورت مفصل و مجزا مورد تحلیل و بررسی واقع می شود.

معماری کهن قاره ی آمریکا

کتابی ارزشمند پیرامون پیشینه ی معماری قاره ی بزرگ آمریکا

کتاب تاریخ معماری آمریکا به طور کلی به بررسی ریشه ای هنر و فن معماری می پردازد. از این رو، شرح مفصلی از دوره های مختلف تاریخی داخل و خارج آمریکا ارائه می نماید. بنابراین، این اثر می تواند به عنوان مرجع موثق و کاملی برای علاقه مندان به رشته ی معماری مورد بهره برداری قرار گیرد. این جلد از کتاب می تواند به عنوان منبعی جامع در رابطه با معماری آمریکا ظرف مدت ۱۲ هزار سال پیش از میلاد تا سال ۱۵۰۰ میلادی، برای مطالعات و پژوهش های مختلف مثمر ثمر باشد. این اثر تقدیرشده و برگزیده ی دوسالانه ی کتاب معماری و شهرسازی ایران است.

این کتاب می کوشد به موازات بررسی علل کاربرد ویژه ی بناهای شهری آمریکا، پیرامون ریشه ی اصلی آن نیز، اطلاعات کاملی ارائه دهد. همچنین آثاری که معماری سایر نقاط جهان بر آمریکا (به خصوص اروپا) و آمریکا بر سایر نقاط جهان بر جای نهاده، به صورتی مفصل توضیح دهد. در واقع این کتاب، اصل محتوای خود یعنی معماری را از دریچه ی تاریخ به خوانندگان عرضه می دارد. این چشم انداز دو جانبه، یکی از ویژگی های ارزشمند کتاب مذکور به شمار می رود.

بازدید کننده محترم؛ لطفاً به لیست 50 وب سایت پربازدید در شبکه جهانی وب نگاهی بیندازید:

YouTube, Facebook, google, translate, gmail, weather, amazon, Instagram, cricbuzz, Hotmail, wordle, satta king, twitter, yahoo, yandex, sarkari result, Netflix, google maps, yahoo mail, roblox, whatsapp, NBA, BBC news, outlook, pinterest, flipkart, eBay, omegle, live score, tiktok, canva, ipl, premier league, hava durumu, ibomma, walmart, twitch, ikea, shein, linkedin, home depot, e devlet, lottery, snaptik, cricket, serie a, nfl, spotify, fox news, amazon prime;

هیچ وب سایت مرتبط با انتشار کتاب یا مدیریت پروژه در این لیست وجود ندارد. ما سخت تلاش می کنیم تا این مسائل مهم را به کانون تمرکز جوامع برسانیم. لطفا ما را از طریق رسانه های اجتماعی معرفی کنید، وبگاه ما را با دیگران به اشتراک بگذارید و به ما کمک کنید تا دنیای خود را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم؛ با احترام.