مقدمه

از دیرباز کتاب ها بهترین منبع انتقال دانش انسانی از یک نسل به نسل دیگر بوده اند. با نگاهی واقع بینانه به سیر تاریخ به طور مشخص و روشن درخواهیم یافت که روح انسانی در جوامعی زنده و در جریان بوده که مردم آن اقلیم، به مطالعه و نگارش کتاب ها علاقه داشته و در این حوزه فعال بوده اند. بنابراین، می توان ادعا کرد که رابطه ای مستقیم و پیوندی قوی میان فرهنگ و کتاب و جریان سیال شناخت و پایبندی به مبانی و اصول انسانی در جوامع وجود دارد. یکی از کتاب هایی که با بیانی داستان گونه و در خلال فراز و نشیب های تصاویر شکل گرفته در فضای داستانی به بیان این اصول پرداخته، کتاب هفت اورنگ عبدالرحمن جامی - جلد 1 می باشد. 

بررسی شعر جامی در کتاب هفت اورنگ

معرفی مجموعه ی هفت اورنگ جامی

کتاب هفت اورنگ جامی در بردارنده ی هفت بخش است و سروده های جامی را در بر می گیرد. این هفت بخش سروده های عبدالرحمن جامی، شامل داستان های حماسی، تاریخی، عاشقانه و پندآمیز است. جالب توجه این که شهرت داستان های هفت اورنگ جامی بسیار بیشتر از نام کتاب بوده است! در حقیقت، نام داستان هایی نظیر یوسف و زلیخا یا لیلی و مجنون را کمتر ایرانی هست که نشنیده باشد و یا در مورد آن مطالعه ننموده باشد. بسیاری از بزرگان فرهنگ و ادب معتقدند جامی در سرودن این آثار از نظامی اثر پذیرفته گرفته است. با مطالعه ی سروده های هفت اورنگ به خوبی در می یابیم که جامی در خلال بیان داستان های حماسی و عاشقانه ی زیبایی که روایت می کند، به دنبال آموزش اصول و روابط سالم انسانی می باشد. اصولی که از غرایض حیوانی دوری می گزیند، بر پایه ی روح پاک انسانی بنا نهاده می شود و زنگ بلندی در گوش وجدان اخلاق مدار انسانی به صدا در می آورد.

استفاده از کتاب بررسی مبانی انسان شناسی در هفت اورنگ - جلد 1

شاید از برخی جنبه ها، سخن گفتن پیرامون امور مربوط به حوزه ی انسان شناسی و اصول و مبانی آن، اندکی دشوار و پیچیده به نظر آید. به همین دلیل، کمک گرفتن از ابزاری نظیر تصویرسازی و داستان پردازی ها به خوبی خواهد توانست در بیان آگاهی های انسان ساز آن و ساده سازی پیچیدگی هایش برای پژوهندگان علاقه مند بسیار کمک کننده باشد. با استفاده از این ابزارها می توان پیچ و خم های مطالعاتی نهفته در پژوهش های حوزه ی انسان شناسی را با سادگی بیشتری طی نمود و به گونه ای قابل فهم برای مخاطبین بازگو کرد. دکتر محمد انور بجارزهی در کتاب ارزشمند بررسی مبانی انسان شناسی در هفت اورنگ – جلد 1 تلاش نموده تا با بهره گیری از این ابزارها با دقت و حساسیتی مثال زدنی، به بیان اصول انسانی نهفته در اثر گرانبهای جامی بپردازد. جای تردیدی نیست که درک و فهم این اصول و مبانی انسانی به خوبی می تواند مسیر آدمی را برای رسیدن به یک زندگی سرشار از خوشبختی و سعادت هموار کند. این کتاب 228 صفحه ای توسط وبسایت انتشارات پرنیان اندیش در قالب کتاب الکترونیکی به همراه کتاب صوتی در کنار نسخه ی چاپی اثر در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

کتاب بررسی مبانی انسان شناسی در هفت اورنگ - جلد 1

خرید آنلاین از فروشگاه های اینترنتی

موضوع زمان و استفاده ی بهینه از آن، یکی از عوامل بسیار مهم و تعیین کننده در کیفیت و رشد زندگی در دنیای امروز به شمار می رود. همین موضوع سبب شده تا اشخاص حقیقی و حقوقی به شکل های مختلف به دنبال ارائه ی راهکارهایی جهت کاهش اتلاف زمانی و ایجاد بهره وری بیشتر در عملکرد نیروهای زیرمجموعه ی خود باشند. یکی از راهکارهای اثربخش در این زمینه که دگرگونی های شگرفی در حوزه ی فرهنگ، مطالعه و کتابخوانی پدید آورده، توسعه ی فروشگاه های اینترنتی می باشد که در سال های اخیر گسترش چشمگیری پیدا کرده است. در حال حاضر، فروشگاه های اینترنتی با ارائه ی خدمات متنوعی نظیر ارائه ی آگاهی های سودمند و به روز، عرضه ی محصولات کاربردی و متنوع، همچنین امکان خرید آنلاین و تعریف روش های گوناگون برای پرداخت های اینترنتی، چالش های مربوط به مراجعات حضوری و اتلاف زمان با ارزش کاربران را به خوبی برطرف کرده اند. 

وبگاه اینترنتی نشر پرنیان اندیش، به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین فروشگاه های آنلاین در حوزه ی کتاب و آثار فرهنگی در سراسر گستره ی فرهنگی زبان پارسی، توانسته به شکلی موفق در قالب کتب صوتی، کتاب چاپی و کتاب های الکترونیکی، آثار گوناگونی را به مخاطبان خود در هر نقطه از جهان عرضه نماید. علاقه مندان می توانند نسبت به خرید آنلاین این محصولات با مراجعه به سایت این انتشارات اقدام کنند. همچنین علاوه بر عرضه ی کتب در موضوعات مختلف، این وبسایت اینترنتی توانسته محصولات هنری گوناگون بسیار با ارزشی را در قالب پازل، تابلو و آثار موسیقی بین المللی به مخاطبان خود تقدیم نماید. کیفیت محصولات ارائه شده در وبگاه این نشر بسیار بالاست زیرا همواره از طریق رعایت بالاترین استانداردها در تولید آثار خود، احترام فراوانی برای زمان و سلیقه ی مشتریان خود قائل است.