مقدمه

قرآن به عنوان مهم ترین کتاب آسمانی، مرجع آگاهی و حاوی آیاتی می باشد که نیازمند فهم عمیق برای درک معانی نهفته در آن است. از آن جا که نگاه به علم تفسیر باید بر پایه ی نیازهای جامعه ی اسلامی باشد، خدای متعال نیز با علم به نیازها و توانمندی های بشر، همواره در آیات متعدد قرآن بر این موضوع تاکید داشته و مسلمانان را ملزم به پیروی از فرستادگان خود کرده است. چرا که پیروی از یک قانون یا الزام، زمانی امکان پذیر خواهد بود که افراد همگی برداشت یکسان و درستی از آن داشته باشند.

 

خالق یکتا

تاکید قرآن بر این که همه ی انسان ها تنها باید از یک رب پیروی کنند

یکی از نکات قابل تامل در قرآن، تاکید آیات بر این اصل است که همه انسان ها صرف نظر از تفاوت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، می بایست از یک رب پیروی کنند. در آیات متعدد قرآن، خداوند با ذکر داستان ها و مثال های گوناگون، همواره بر این اصل تاکید داشته که انسان ها در هر موقعیت، تنها باید از خالق یکتا کمک بگیرند. چرا که وجود حس نیازمندی انسان ها به یکدیگر، سرانجامی جز ناکامی و شوم و بختی نخواهد داشت. در ذات آفرینش، انسان ها موجوداتی با توانایی های محدود می باشند. با توجه به اینکه یک معلول تنها با متصل شدن به علت خود کامل می گردد، هر انسانی تنها با تکیه بر خالق خود به سعادت حقیقی خواهد رسید.

کتاب تفسیر المیزان جلد 7

استفاده از کتاب تفسیر المیزان، جلد 7- آیات 108 تا 129 سوره ی مبارکه ی بقره  

یکی از کتب تفسیری که در میان اهل سنت و شیعه از اعتبار قابل توجهی برخوردار است، کتاب تفسیر المیزان می باشد. این کتاب توسط علامه ی فقید سید محمد حسین قاضی طباطبایی تدوین و گردآوری شده است. علامه طباطبایی با تسلط کامل به علم اجتهاد تلاش کرده تا منبعی معتبر برای تفسیر و درک قرآن ایجاد کند. یکی از ویژگی های کتب تفسیری معتبر نظیر تفسیر المیزان، حجیم بودن آن است. همین موضوع سبب می شود تا علی رغم نیاز مبرم به این کتاب ها، نتوانیم از مطالعه ی آن بهرمند شویم. در همین راستا فروشگاه اینترنتی وبگاه نشر پرنیان اندیش، نسبت به انتشار این منبع ارزشمند تفسیری با ویرایش و شرح کامل و سر و شکلی تازه اقدام است. جلد 7 کتاب تفسیر المیزان حاوی تفسیر آیات 108 تا 129 ی سوره مبارکه ی بقره می باشد. در این آیات خدای متعال با بیان داستان حضرت ابراهیم و حضرت موسی، اهمیت پیروی از خالق یکتا و فرمانروای یگانه ی هستی را بیان کرده است. این آیات، دربردارنده ی نکات ارزشمندی برای سعادتمندی انسان ها است. 

خرید آنلاین کتاب از فروشگاه اینترنتی وبسایت نشر پرنیان اندیش

جستجو و دسترسی سریع به کتاب های مورد علاقه ی مخاطبان، یکی از نیازهای اساسی جوامع امروز به شمار می رود. مشغله های زندگی شهر نشینی، کمتر امکان اختصاص زمان کافی برای جستجوی منابع مطالعاتی ارزشمند را به افراد می دهد. با توجه به این موضوع، یافتن منبعی معتبر جهت خرید آنلاین، نقش تعیین کننده ای در بهبود سرانه ی مطالعه ی جامعه دارد. در همین راستا، فروشگاه اینترنتی وبگاه انتشارات پرنیان اندیش اقدام به تولید و فروش کتب با موضوعات متنوع کرده است. سهولت دسترسی به انواع موضوعات و خرید آسان، از جمله مهم ترین ویژگی های این فروشگاه اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی می باشد. کتاب های موجود در این فروشگاه در قالب انواع کتاب های الکترونیکی، همچنین کتاب های صوتی و چندرسانه ای، در کنار نسخه ی چاپی و فیزیکی آثار به فروش می رسد.